• DOLAR
  $1.846,52
 • EURO
  $0,379
 • ALTIN
  $24.054,97
 • BIST
  $62,12
Ercan AĞKOÇ
Ercan AĞKOÇ
gizlieposta@adaletmedya.net
Yargı Reformunda Yargı Çalışanlarının Yıkılışı ve Yetkili Sendikanın Sessize Bürünüşü
 • 08 Temmuz 2019 Pazartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • +
 • -

Yayınlanan yeni yargı reform paketi adliye çalışanlarını üzmüştür. Çünkü hakları olan yazı işleri müdürlüğü dışarıya taşmış ve adliye ile alakası olmayan , adliye ve arşivlerin tozunu ve enerjisini hissetmemiş insanların tepeden inmesi sonucu adil olmayan düzen kurulacaktır.

Peki yetkili büro sendikası ne yaptı?

İsterseniz bunu bir hikaye ile anlatayım ;

Zamanın birinde köyün birinde köylüler , muhtar ve ağa varmış. Muhtar ağaya bağlı olduğundan köydeki kaliteli arazileri muhtara el altından satıp sonrada devlet bizi korumuyor , susmayalım sevgili köylülerim diyormuş. Bir gün köylünün biri evine giderken muhtarın ağanın evinden çıktığını görür ve bir köşeye saklanıp konuşmaları dinler.

Muhtar “ağam sana sarılar yerini vereceğim ve devlet yapmış gibi göstereceğim , sende beni görürsün” dediğini duyar ve sessizce evine gider.

Ertesi gün kalkıp köy meydanına gittiğinde muhtarın “yeter artık devlet ağaya toprak vermeyi bıraksın” diye. Köylü mehmet buna dayanamaz ve “muhtar efendi sen dün ağanın evinden çıktın ve ağaya dedin ki sarıları sana vereceğim ve devlete laf diyeceğim” der.

Muhtar yalanını saklamak için kalkar ve köylüyü gösterip “bu provakatör” der ve kendi suçunu gizlemeye çalışır…

SONUÇ NE PEKİ ;

1.5 YILDIR YENİ YARGI PAKETİ BAROLAR BİRLİĞİ İLE ADALET BAKANLIĞI GÖRÜŞÜYOR , YETKİLİ SENDİKA BÜRO KOLU BU GÖRÜŞMEYİ BİLİYORDU VE BİZİM UYARILARIMIZDA BİZİ SUÇLUYORDU. SONUÇ YETKİLİ SENDİKANIN BÜRO KOLU KENDİ SUÇUNU PERSONELLERE YIKMA DERDİNDE….

HER ZAMAN DEDİĞİM GİBİ ESKİDEN KURMALI VE DÜĞMELİ OYUNCAKLAR VARDI. YANDAN KURUP BAŞINDAKİ DÜĞMEYE BASTIĞIMIZ ZAMAN GİDİYORDU BASTIĞIMIZ ZAMAN DURUYORDU. İŞTE YETKİLİ SENDİKANIN BÜRO KOLU DA BÖYLE BİRİLERİ SUS DEDİ Mİ SUSUYORLAR KONUŞ DEDİKLERİ ZAMAN KONUŞUYORLAR…

TÜM ADLİYE ÇALIŞANI KARDEŞLERİME İYİ VE HUZURLU GÜNLER DİLERİM.

 

Ercan AĞKOÇ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

AdaletMedya İnstagram Hesabımız
ads