• DOLAR
  $1.263,85
 • EURO
  $0,3881
 • ALTIN
  $17.145,24
 • BIST
  $76,45
Av. Aylin Esra EREN
Av. Aylin Esra EREN
gizli_maildir@adaletmedya.net
Masaj Salonu Dolandırıcılığı
 • 29 Haziran 2022 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • +
 • -

Bu yazımda sizlere son dönemde çok sık başvurulan bir dolandırıcılık yöntemi olan “Masaj Salonu Dolandırıcılığı”ndan bahsetmeye çalışacağım.

Dolandırıcılar bu yöntemde daha çok erkekleri hedef almakta. Hukuka aykırı bir şekilde elde ettikleri mağdur erkeklerin cep telefonu numaralarına Whatsapp uygulaması üzerinden sanki bir avukatmış gibi mesajlar, resmi yazışmalar ve dilekçe örnekleri göndererek mağdurları korkutarak para talep etmektedirler. Örneğin; “A masaj salonumuza geldiniz, üye oldunuz, hizmet aldınız ya da randevu oluşturdunuz ve gelmediniz. 5.000,-TL borcunuz var. Elimizde görüntüleriniz var. Bu borcu hemen şimdi uzlaşarak öderseniz 2.500,-TL olarak ödeyebilirsiniz. Hemen şimdi ödemezseniz gönderdiğim hesap numarasına, size avukat olarak 20.000,-TL’lik tazminat davası açmak zorunda kalacağım. 3 yıl hapis cezasına çarptırılacaksınız.”.

Bu mesajlaşmalar kesinlikle hukuka aykırı, dolandırıcılık amacıyla yapılan yazılardır. Dolandırıcılar; mağdurları paniğe sevk ederek kendilerinden bir an önce para almak amacındadırlar. Bu tarz mesajlar alırsanız karşınızdaki kişinin gerçekten bir avukat olup olmadığını sorgulayın. Gerçek bir avukatın adını ve soyadını kullanma ihtimaline binaen, lütfen tanımadığınız kişilere para göndermeden önce karşınızdaki kişiye veya kuruma bir borcunuz olup olmadığını sakince düşünün. Hiçbir avukat normal şartlar altında mesaj yolu ile sizlerden para talep etmez. Avukatlar sizin aleyhinize bir icra takibi başlatarak, müvekkili adına para tahsiline girişebilir.

Eğer bu dolandırıcılık yöntemi ile tanımadığınız ve borcunuz olmayan dolandırıcılara para gönderdiyseniz; lütfen en kısa sürede konusunda uzman ve güvendiğiniz bir avukata başvurun. Avukatınızın hukuki yardımı ile ivedilikle savcılık suç duyurusu ve icra takibi süreçlerini hukuka uygun bir şekilde yürütmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Av. Aylin Esra EREN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

AdaletMedya İnstagram Hesabımız
ads