• DOLAR
  $3.990,0000
 • EURO
  $1,0178
 • ALTIN
  $58.882,0300
 • BIST
  $183,0000
Yaşanılan Münakaşada Avukat Tarafından İcra Müdürüne Denilen Cahil Sözüne “Beraat”Kararı

Yaşanılan Münakaşada Avukat Tarafından İcra Müdürüne Denilen Cahil Sözüne “Beraat”Kararı

İstanbul adliyesinde 2014 yılında Av. Erdost Balcı, 89/1 haciz ihbarnamesi gönderme talebi yerine getirilmemesi nedeni ile avukat tarafından ret kararının kanuna aykırı olduğunun söylenmesi ve icra müdürünce Av. Balcı’ya “sen kaç günlük avukatsın ki bana işimi öğretiyorsun?” şeklinde cevap verilmesi üzerine avukatın icra müdürüne “sen cahilsin, kanunu bilmiyorsun, kendini kadı yerine koyuyorsun” şeklindeki konuşması üzerine icra müdürü, Av. Erdost Balcı hakkında hem suç duyurusunda bulunmuştu hem de 6.400 liralık maddi ve manevi tazminat davası açmıştı.


Yapılan yargılama sonunda Ağır Ceza Mahkemesi tarafından cahil sözünün hakaret içermediği, savunma dokunulmazlığı kapsamında olduğu kararı verildi ve BAM tarafından onanan karar kesinleşti.
Tüm olanları yazıya döken avukat hakkında icra müdürü tarafından tekrar suç duyurusunda bulunuldu ve Asliye Ceza Mahkemesince yazıda hakaret unsuru görülmediği ve ifade özgürlüğü kapsamında kaldığından bahisle beraat kararı verildi.

DAHA TOLERANSLI OLMASI BEKLENMEKTEDİR.
İcra müdürünün Asliye Hukuk Mahkemesinde Balcı’ya karşı açtığı 6.400TL’lik maddi ve manevi tazminat davasının yargılamasının sonunda “İcra Müdürlüğü gibi alacak borç ilişkilerinde görev yapan kişilerin stresli ortamlara alışkın olması, bu tür rahatsız edici davranış ve sözlerde eleştiri bulunduğu da dikkate alınarak daha toleranslı olması beklenmektedir” gerekçesiyle reddedildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads