• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türkiye Adalet Akademisi’nden Stajyer Avukatlara “Soruşturmada Koruma Tedbirleri, Genel Savcılık İşlemleri” Eğitimi

Türkiye Adalet Akademisi’nden Stajyer Avukatlara “Soruşturmada Koruma Tedbirleri, Genel Savcılık İşlemleri” Eğitimi

Türkiye Barolar Birliği ile Türkiye Adalet Akademisi arasında imzalanan eğitim iş birliği protokolü çerçevesinde stajyer avukatlara da Adalet Akademisi çatısı altında eğitim verilmeye başlandı.

Bu kapsamda TBB’de eğitimleri devam eden Adıyaman, Afyon, Aksaray, Balıkesir, Bolu, Elazığ, Gaziantep, Kastamonu, Kırıkkale, Kütahya, Malatya, Ordu ve Uşak barolarına (13 baro) kayıtlı toplam 140 stajyer avukat bugünkü eğitime katıldı.

Stajyer avukatlar Türkiye Adalet Akademisi’nde imzalanan eğitim protokolü çerçevesinde “Soruşturmada Koruma Tedbirleri, Genel Savcılık İşlemleri” başlıklı eğitimi aldı.

TBB Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin ve Ankara Barosu Önceki Başkanı Av. Sema Aksoy da eğitimleri izlemek üzere Türkiye Adalet Akademisi’ne gitti. Tekin ve Aksoy, eğitimden önce Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Aksoy’la makamında bir süre görüştü. Daha sonra eğitimin yapıldığı salona geçildi. Burada bir konuşma yapan Tekin, gençlerin bu ülkenin teminatı olduğuna vurgu yaparak, eğitim alan stajyer meslektaşlarına hayatlarında başarılar diledi.

İddia, savunma ve karar makamlarının iletişim sorununun çözülmesine yönelik planlanan eğitim programları önümüzdeki dönemde artarak devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads