• DOLAR
  $1.286,25
 • EURO
  $0,4025
 • ALTIN
  $17.146,05
 • BIST
  $77,21
Türkiye Adalet Akademisi Danışma Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Türkiye Adalet Akademisi Danışma Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Faaliyete başlayan Türkiye Adalet Akademisi Danışma Kurulu, Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Danışma Kurulunun ilk toplantısına başkanlık eden Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner; son yıllarda ülkemizde yaşanan gelişmeler ve özellikle 15 Temmuz sürecinde FETÖ terör örgütü üyesi hakim ve savcıların ihraçları sonrasında, ihtiyaç nedeniyle akademi eğitimleri eksik kalan ve sisteme hemen dahil edilen genç hâkim ve savcıların vermiş oldukları bazı kararlar nedeniyle hâkim ve savcılar iyi yetiştirilemiyor algısı oluştuğunu, bu algıyı değiştirmek için yeniden kurulan Türkiye Adalet Akademisi’ne büyük bir görev düştüğünü belirtti.

Türkiye Adalet Akademisinin yeniden açılmasının bir milat olduğunu vurgulayan Bakan Yardımcısı Öner, hem öğretim üyeleri, hem de müfredat anlamında yeni bir açılım yapılması gerektiğini ve bir takım reformlara ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi.

DANIŞMA KURULU YILDA İKİ KEZ TOPLANACAK

Danışma Kurulu, yılda en az iki kez toplanacak ve toplantı gündemi Danışma Kurulu Başkanı tarafından belirlenecek. Akademi Başkanı toplantılara katılarak faaliyetleri hakkında Danışma Kurulunu bilgilendirecek ve toplantılara alanında uzman kişiler ile kamu veya özel kurum ve kuruluş temsilcileri de davet edilebilecek.

Danışma Kurulu, eğitim planları ve yıllık faaliyetler, eğitim ve öğretim faaliyetleriyle ilgili strateji ve hedefler ile Akademi faaliyetlerinde karşılaşılan sorunların çözümü ve görev alanına giren diğer konularda önerilerde bulunabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads