• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Konuşanlar’ Programında Tepki Çeken Sözler! RTÜK Harekete Geçti

‘Konuşanlar’ Programında Tepki Çeken Sözler! RTÜK Harekete Geçti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hasan Can Kaya’nın hazırladığı ‘Konuşanlar’ isimli programa inceleme başlatıldığını duyurdu.

Programda Hasan Can Kaya ve genç bir kadın arasında geçen küfürlü diyalog büyük tepkilere neden olmuştu.

Adalet Medya Yayın ilkelerimiz gereği o diyaloğu yayınlamıyoruz.

Gazeteci Nihat Genç ile komedyen Hasan Can Kaya konuğunun ailesine ettiği küfür nedeniyle tartışmıştı.

“ZIPIRIN BİRİ KÜFÜR EDİP EKMEĞİNİ KAZANIYOR”

Twitter hesabından Hasan Can Kaya’nın Exxen’de yayınlanan Konuşanlar programında bir kesiti paylaşan Nihat Genç, “Yokluk, sefalet, sapıklık diplerde… Gençler galiba para için makul yollardan geçinecek fikir, akıl, ürün bulamıyor ve zıpırın biri seyircinin yüzüne ana avrat düz gidip ekmeğini kazanıyor! Adına da mizah demiş, seyirci de mazoşist, para verip kendine küfür ettiriyor” ifadelerini kullanmıştı.

 

RTÜK BAŞKANI ŞAHİN: DEFALARCA UYARMAMIZA RAĞMEN…

Şahin açıklamasında, ”Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği “Konuşanlar” isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.” ifadelerine yer verdi.

‘Konuşanlar’ isimli programda Hasan Can Kaya ve genç bir kadın arasında geçen küfürlü diyalog büyük tepkilere neden olmuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads