• DOLAR
  $1.232,74
 • EURO
  $0,3818
 • ALTIN
  $16.854,74
 • BIST
  $76,79
Hakimlik ve Savcılık Mülakat Sınavı Sonuçları Açıklandı

Hakimlik ve Savcılık Mülakat Sınavı Sonuçları Açıklandı

Hakim ve Savcı Adaylarının Sabırsızlıkla Beklediği Sınav Sonuçları Nihayet Açıklandı…

 

29 Aralık 2018 Tarihinde ÖSYM Tarafından Yapılan; idari yargı hâkim adaylığı, adli yargı hâkim ve savcı adaylığı, avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adaylığına geçiş Yazılı Yarışma Sınavlarının Mülakat Sonuçları açıklanmıştır. Aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

 

29 Aralık 2018 Tarihinde Yapılan Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavının Mülakat Sonuçları İçin TIKLAYINIZ.

29 Aralık 2018 Tarihinde Yapılan Avukatlık-Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavının Mülakat Sonuçları İçin TIKLAYINIZ.

29 Aralık 2018 Tarihinde Yapılan İdari Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavının Mülakat Sonuçları İçin TIKLAYINIZ.

 

HAKİMLİK ve SAVCILIK SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN OLACAK ?

09 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 09:00’da, Yönetmeliğin 14 üncü maddesine göre adaylar sözlü sınava alınacaklardır. Belirtilen günde sözlü sınavın bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

ADLİ İDARİ YARGI HALİMLİĞİ ADAYLIĞINDA 70 PUAN ŞARTI  

Adli ve idari yargı hakim adaylığı mülakatına katılabilmek için yazılı sınavda 100 üzerinden en az 70 puan almak gerekecek. Başarılı olanların sayısı, ilan edilen kadronun iki katı fazlasının altında kalırsa sadece başarılı olanlar mülakata çağrılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads