• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dr. Münevver Kübra Bakırcı’nın “Kamulaştırmasız Elatma” İsimli Eseri Yayınlandı

Dr. Münevver Kübra Bakırcı’nın “Kamulaştırmasız Elatma” İsimli Eseri Yayınlandı

Kitap Severlere Müjde…  Dr. Münevver Kübra Bakırcı’nın “Kamulaştırmasız Elatma” isimli eseri raflarda yerini aldı… Tüm Yargı Camiası ve Hukuk Dünyasına hayırlı & uğurlu olsun.

Kitabın yazarı Dr. Münevver Kübra Bakırcı kitap hakkında;

“Eser, Türk Hukuku’nda kamulaştırmasız elatma olarak isimlendirilen olguyu ve bu olgunun hüküm ve sonuçlarını konu almaktadır. Kamulaştırmasız elatma, idare tarafından özel hukuka tabi taşınmaz mülkiyetine, Anayasa veya ilgili kanunlarda öngörülen taşınmaz mülkiyetinden yoksun bırakma neticesi doğuran sınırlandırma araçları hiç veya gereği gibi işletilmeksizin, yoksun bırakma neticesi doğuracak şekilde müdahale edilmesi olarak tanımlanmaktadır. Kamulaştırmasız elatmanın tanımlanması, hukuki nitelendirmesi ve unsurlarına dair analizler ile hüküm ve sonuçlarına ilişkin değerlendirmeler, Türk Hukuk uygulamasında fiili elatma ve hukuki elatma olarak isimlendirilen modellerin her ikisini de kapsayıcı şekilde ele alınmaktadır.

Kamulaştırmasız elatmanın yürürlükteki kanuni düzenlemeler ve yargı kararları uyarınca şekillenen hüküm ve sonuçları sunulmakla birlikte özel hukuk bakış açısıyla Medeni Kanun ile Borçlar Kanunu’ndaki çeşitli hukuki müesseseler üzerinden de olgunun hüküm ve sonuçları değerlendirilmektedir. Çalışmada sunulan model önerisi ile idarenin, maliki taşınmaz üzerindeki mülkiyet hakkından mahrum bırakacak yoğunluktaki bu ağır hukuka aykırılık içeren eyleminin önlenebilmesine, gerçekleşmesi halinde ise etkin ve tam bir koruma sağlanabilmesine katkı sunulması amaçlanmaktadır.” şeklinde konuştu.

Kitabı satın almak ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Adalet Medya Yönetimi olarak Hukuk Dünyasına bu kitabı kazandıran Dr. Münevver Kübra Bakırcı’yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads