• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Değerli Hocamız Prof. Dr. Veysel Başpınar’ı Kaybettik

Değerli Hocamız Prof. Dr. Veysel Başpınar’ı Kaybettik

Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinden olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel BAŞPINAR hocamızın vefat ettiği teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. 

Adalet Medya Yönetimi olarak kıymetli hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

Hocamızın son görev yapmakta olduğu Ankara Üniversitesi Rektörlüğü  15 Ocak 2020 tarihinde 11:00’de bir cenaze töreni programı yapılacağını duyurdu.

Ankara Üniversitesi’nde yapılacak cenaze töreni sonrasında Kocatepe Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakiben Gölbaşı Mezarlığı’nda defnedilecektir.

Prof. Dr. Veysel Başpınar Kimdir ?

Hukuk alanındaki yetkin isimlerden biri olarak tanınan Prof. Dr. Veysel Başpınar, 1964 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi.

1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Veysel Başpınar, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 1988 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. 1997 yılında ise eneri hukuku alanındaki doktora programından mezun olan Veysel Başpınar, hukuk doktoru unvanını aldı.

 

2000 yılında yardımcı doçent, 2004 yılında medeni hukuk doçenti unvanını alan Veysel Başpınar, 2010 yılında da profesörlüğe yükseldi. Prof. Dr. Veysel Başpınar, yurt içinde pek çok bilimsel toplantılara katılarak tebliğler sundu.

Prof. Dr. Veysel Başpınar, çeşitli enerji davalarında bilirkişilik de yapmıştı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads