• DOLAR
  $2.248,4200
 • EURO
  $0,7972
 • ALTIN
  $35.835,3000
 • BIST
  $159,3900
HSK Yayınladı: Bölge Adliye Mahkemelerinin İş Bölümlerine İlişkin Duyuru

HSK Yayınladı: Bölge Adliye Mahkemelerinin İş Bölümlerine İlişkin Duyuru

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun web sitesinde bugün bir duyuru yayınlandı. Kurul’da 21.06.2019 tarihli ve 678 sayılı bir karar alınmıştır.


5235 sayılı Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında Kanun’un 7035 sayılı Kanun ile değişik 35. maddesinin dördüncü fıkrasının, “Gelen işlerin yoğunluğu ve niteliği dikkate alınarak bölge adliye mahkemeleri ceza ve hukuk daireleri arasındaki iş bölümü, Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından belirlenir.” hükmü uyarınca, hukuk ve ceza dairelerinin numaraları ile aralarındaki iş bölümünün belirlenmesi hususu, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından görüşülerek 21/06/2019 tarihli ve 678 sayılı karar ile sonuçlandırılmıştır.

Bu çerçevede; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Sakarya ve Samsun Bölge Adliye Mahkemelerinin iş bölümlerinde gerekli değişiklikler yapılmış, Diyarbakır, Kayseri, Trabzon ve Van Bölge Adliye Mahkemelerinin ise iş bölümleri yeni oluşturulmuştur.

Bölge Adliye Mahkemelerinin belirlenen bu iş bölümlerinin 2 Eylül 2019 tarihi itibarıyla uygulanmasına karar verilmiştir.

 

Bölge adliye mahkemelerine ilişkin iş bölümü kararları ekte yer almakta olup, yeni iş bölümü kararlarının meslektaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Saygıyla duyurulur.

İş Bölümlerine İlişkin Duyuruya ulaşmak için buraya tıklayınız….

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız