• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bingöl’de Mahkum Yakınlarından Cezaevi Önündeki Protesto

Bingöl’de Mahkum Yakınlarından Cezaevi Önündeki ProtestoBingöl’de M Tipi Açık ve Kapalı Cezaevi’nde bulunan mahkumların yakınları , mahkumların ‘kötü muamele’ gördüklerini iddia ederek cezaevi önünde basın açıklaması yaptılar.


Mahkum yakını Saddam Balat, “Cezaevi müdürü, cezaevinin yüzde 50’sini kendi himayesi altına almış. Burada tavuk çiftliği yapmış. Mahkumlara zulmediyorlar. Mahkumların izinlerini kesiyor, izinlere göndermiyor. Adalet Bakanlığı’na sesleniyorum, bu müdürün hakkından gelsin” iddiasında bulunarak konuştu.

Çalınan ıslıklarla birlikte “Müdür istifa”, ‘Bingöl burada müdür nerede?’ sloganları attılar.

Diğer bir mahkum yakını ise, “Sebepsiz yere bazı mahkumları açıkta kalması gerekirken kapalı cezaevine almışlar. Mahkum hastaneden rapor alıyor, rapor aldığı için de hücre cezası veriyorlar. Sebebi nedir? Suçu nedir? Müdür bey açıklasın” iddialarına yer verdi.

Yaşanan olay sonrasında Başsavcılık Tarafından ;

“Bingöl Cezaevinde mahkumların herhangi bir isyan girişimi söz konusu değildir. Bir kısım mahkum yakını cezaevindeki uygulamaları protesto etmek için cezaevi önünde toplanmışlar, kısa bir süre slogan atmışlar ve Emniyet güçleri tarafından dağıtılmışlardır. Şu an itibariyle olumsuz bir durum yoktur” şeklinde açıklamada bulunuldu. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads