• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AYM Üyesinin “Işıklar Yanıyor” Mesajıyla Büyük Polemik Başladı

AYM Üyesinin “Işıklar Yanıyor” Mesajıyla Büyük Polemik Başladı

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım’ın “Işıklar Yanıyor” diyerek paylaştığı tweet gündeme bomba gibi düşerken, büyük polemikte başlamış oldu. 

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde göreve gelen Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Profesör Doktor Engin Yıldırım, Enis Berberoğlu tartışmalarının sürdüğü bir dönemde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tartışma yarattı.

Yıldırım, sosyal medya hesabından “Işıklar yanıyor” diyerek AYM binasının fotoğrafını paylaştı. İçişleri Bakanlığı’ndan bu tweete tepki geldi.

 

 

Peki Işıklar Yanıyor Nedir ? Ne Anlama geliyor…

Yanıtını öğrenmek için aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz…

 

“HİÇBİR KURUM YA DA KİŞİ MİLLİ İRADEYE GÖZDAĞI VEREMEZ”

Yıldırım’ın bu paylaşımlarına AK Parti’den de tepkiler geldi.

Sosyal medyadan paylaşımda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Anayasa Mahkemesi üyesinin tehdit iması içeren “AYM’nin ışıkları yanıyor” sözlerini kınıyoruz.” dedi.

“Hiçbir kurum ya da kişinin milli idareye gözdağı veremeyeceğini” belirten Muş, “Jüristokrasi heveslilerine bu millet fırsat vermez!” ifadelerini kullandı.

 

Bir tepki de AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi. “Paylaşımları saçma ve ucuz trollük olarak niteleyen” Turan, “AYM Başkanı ve diğer üyelerin buna dur demesi” gerektiğini söyledi.

“AYM üyesi olmuş birinden devlet adabı, yargıç ağırlığı ve ciddiyeti beklemek hakkımız!” diyen Turan, “Bu imalı ifadenin ne demek olduğunu bilmiyor muyuz?! Bu ne saçmalık, kendinize gelin! ” ifadelerini kullandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads