• DOLAR
  $1.263,59
 • EURO
  $0,3872
 • ALTIN
  $17.148,24
 • BIST
  $76,26
Av. Hüseyin Yama İçin İstanbul Anadolu Adliyesinde Anma Töreni Düzenlendi

Av. Hüseyin Yama İçin İstanbul Anadolu Adliyesinde Anma Töreni Düzenlendi

12.07.2019 günü kaybettiğimiz eski zabıt katibi ve İstanbul Barosu avukatı Hüseyin YAMA için 13.07.2019 günü İstanbul Anadolu Adliyesi’nde İstanbul Barosu’nca anma töreni düzenlendi. Törene merhumun ailesi, mesai arkadaşları, yakınları, İstanbul Anadolu Adliyesi Komisyon Başkanı Bekir ALTUN, Başsavcı Vekilleri Uğur SEÇKİN, Onur OĞUZER ve İsmail DEĞİRMENCİ, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet DURAKOĞLU, Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar, Hüseyin Yama eski adliye personeli olması nedeniyle çok sayıda hakim savcı ve adliye personeli iştirak etmişlerdir.

 

Tören saygı duruşu ile başlamış, ilk olarak abisi Hasan YAMA kardeşinin çok uzun seneler avukat olmak için mücadele ettiğini, henüz 2 yıllık avukat iken elim bir cinayete kurban verdiklerini ifade ederek davanın takipçisi olacaklarını belirtti.

 

Kızkardeşi Avukat Sena SULTAN GRANT yaptığı konuşmada, kardeşinin hümanist bir insan olduğunu, her sorunu barışçıl yollar ile çözen bir yapısı olduğunu, bu şekilde kaybetmiş olmalarının çok büyük bir acı olduğunu ifade etmiştir.

Yakın arkadaşı ve ortağı Avukat Veysel KESAT ise konuşmasında Hüseyin YAMA’nın yaşadıklarının şu an törende bulunan herkesin başına gelebileceğini, yarın bir zabıt katibinin, bir savcının, verdiği bir karar nedeniyle bir hakimin de hayatını kaybedebileceğini belirterek, bu ve benzeri olaylara karşı hep birlikte dayanışma ile ortak tepkiler vermemiz gerektiğinin altını çizdi.

 

Adliye personeli adına söz alan Sendika Temsilcisi Yahya GÖKÇÜR ise merhumun 4 yaşındaki oğlu Ali Eymen’e çok bağlı olduğunu, oğlunun da babasının yolunu gözlediğini belirterek, yaşanan cinayetin taammüden bir cinayet olduğunu ve davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını beyan etti.

 

Son olarak İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet DURAKOĞLU sözün bittiği yerdeyiz diyerek konuşmasına başladı. Başkanımız 38 yaşında kaybettiğimiz Hüseyin YAMA’nın tırnakları ile kazıyarak icra memuru, mahkeme katibi son olarak da avukat olarak adalet için hizmetlerde bulunduğunu vurguladı. Cinayeti mutlaka aydınlatacaklarını, davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını ancak bunun Hüseyin Yama’yı geri getirmeyeceğini belirterek, Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun diyerek sözlerini noktaladı.

 

Tören dualar ve helallik alınmasının ardından sona erdi. Cenaze Ataşehir Esatpaşa Camiinde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ihlamurkuyu Mezarlığından defnedilmiştir.

Kederli ailenin ve Tüm Yargı Camiasının başı sağolsun…

 

 

 

 

 

 

Kaynak: İstanbul Barosu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Benim boşanmakta olduğum eşimin avukatıydi Hüseyin yama Şok oldum resmen Az önce Gürkan yılmaz haberinede düşen avukat Hüseyin yama show TV de yayınlanan seda ve uğurla programı na ve canlı yayın da konuk olduğum benimle kaçan Ayşe’nin avukatı olduğunu gördüm çok canımı yaktın be avukat
  hâlâ da yanıyor canım
  senin beni aradığında sana demiştim suçsuz yere beni ceza evine sen mi attırdın diye çoluğuna çocuğuna nasıl yedireceksin o haksız yere kazandığın parayı demiştim susmuş kalmıştın ama ben vicdansız değilim ben Kastamonuluyum sana hakkım helal olsun mekânın cennet olsun ? Ayşe’ve babası annesine kesinlikle hakkımı helal etmiyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads