• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Amerikalı Yargıç, Ronaldo’nun Düşen Tecavüz Davasını Yeniden Ele Aldı

Amerikalı Yargıç, Ronaldo’nun Düşen Tecavüz Davasını Yeniden Ele Aldı

Amerika Birleşik Devletleri Nevada’daki federal yargıç Jennifer Dorsey dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun bir kadına tecavüz ettiği iddasına ilişkin başlatılan davayı ele alıyor. Bu gelişmeler yaşanırken, ünlü futbolcu ve avukatı şimdilik sessizliğini koruyor.


Juventus’un yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo‘nun, yaklaşık 10 yıldan fazla bir süre önce Las Vegas’ta bir kadına tecavüz ettiği iddiası yeniden alevleniyor. Nevada’daki federal yargıç Jennifer Dorsey, Portekizli futbolcuya karşı hukuk mücadelesini sürdüren davacı kadını dinleyeceğini açıkladı.

Mahkemeyle ilgili henüz bir tarih belirlenmezken, yargıç Dorsey, Ronaldo’nun 2010 yılında olayı sessiz sedasız kapatmak için 375 bin dolar ödediği, tecavüz iddialarının sahibi Kathryn Mayorga‘nın argümanlarına kulak verecek.

RONALDO CEPHESİNDEN YORUM GELMEDİ

Ronaldo’nun avukatı Peter Chritiansen konuyla ilgili olarak yorum yapmaktan kaçınırken, Leslie Mark Stovall liderliğindeki Mayorga’nın avukatları ise yargıcın 30 Eylül’deki kararına ilişkin henüz bir yanıt vermedi.

2019’da konuyla ilgili görülen davada, Cristiano Ronaldo’nun iddialar nedeniyle cezai suçlamalarla karşı karşıya kalması için yeterli kanıt bulunmadığı kararı verilmişti.

MAYORGA YENİDEN ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU

Davayı yeniden açmayı planlayan yargıç Dorsey ise, mahkemenin Mayorga’nın Ronaldo’nun avukatlarıyla gizlilik anlaşması imzalamak için “zihinsel kapasiteye sahip olup olmadığı” ve “taraflar arasında herhangi bir anlaşma yapılıp yapılmadığı” konusunda karar vermesi gerektiğini belirtti.

37 yaşındaki Mayorga Las Vegas bölgesinde yaşayan eski bir öğretmen ve model. 2009 yılında bir gece kulübünde tanıştığı Ronaldo’nun kendisine otel odasında tecavüz ettiğini iddia eden Mayorga, 2010 yılındaki davada kendisine verilen 375 bin dolar nedeniyle sustuğunu ve pişman olduğunu söyleyerek yeniden şikayetçi oldu.

Gerçekleştiği iddia edilen olay sırasında 25 yaşında olan Ronaldo’nun avukatları ise, yaşanan ilişkinin rızaya dayalı olduğunu savunuyor ve Portekizli futbolcunun itibarına bir saldırı yapıldığını iddia ediyor.

Mayorga’nın avukatı Stovall, davacı kadının çocukken öğrenme güçlüğü çektiğini, Ronaldo’nun avukatları tarafından baskı gördüğü için gizlilik anlaşması imzalamak için yasal ehliyete sahip olmadığını belirtti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İddia

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads