• DOLAR
  $1.895,76
 • EURO
  $0,3694
 • ALTIN
  $24.090,73
 • BIST
  $61,21
Aile ve Miras Hukuku Nitelikli Hesaplamalarda Uzman Bilirkişilik Eğitimi Başladı

Aile ve Miras Hukuku Nitelikli Hesaplamalarda Uzman Bilirkişilik Eğitimi Başladı

Mersin Barosu Eve Aile Hukuku Derneği tarafından avukatlara yönelik düzenlenen, ‘Aile ve Miras Hukuku Nitelikli Hesaplamalarda Uzman Bilirkişilik Eğitimi’ başladı.

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Başkan Yardımcısı Av. Fatma Demircioğlu, yönetim kurulu üyemiz Av. Mahçe İnanoğlu Deprem ve avukatların katılımıyla, Mersin Barosu Gökdelen Hizmet Birimi’nde bugün başlayan aile hukukunda uzman bilirkişilik eğitimi, 13-14 Temmuz tarihlerinde de devam edecek olup, eğitim sonunda avukatlarımıza katılım belgesi verilecektir.

Eğitimin ilk dersinde Av. Derya İçöz Demirel; mal rejimine giriş, seçimlik mal rejimleri, mal rejimleri genel hükümleri, yasal mal rejimleri, edinilmiş mal, kişisel mal tanıtımı; daha sonra Prof .Dr. Şükran Şıpka ise, mal rejiminin sona ermesi ve tasfiye sistemi, eklenecek değerler, denkleştirme, üçüncü kişiye açılacak eksik katılma alacağı davası hakkında bilgiler veriyor.

13 Temmuz tarihinde gerçekleşecek olan eğitimin ikinci gününde ise; Av. Ayça Özdoğan tarafından, mal rejimi tasfiyesinde uygulama sorunları, yargı 8. H.D. karar incelemeleri, katkı payı-değer artış payı alacağı hesaplamaları eğitimi verilecek. Bilirkişi Av. Mehtap Açıkses ise; bilirkişi örnek raporları, rapor hazırlama teknikleri ve dikkat edilecek hususlar konusunda avukatları bilgilendirecek.

14 Temmuz tarihinde gerçekleşecek olan eğitimin son gününde ise Prof. Dr. Şükran Şıpka; miras hukukunda temel kavramlar, yasal mirasçılar ve miras payları, mal rejimi ve miras karşılaştırılması, aile kontunun sağ kalan eşe özgülenmesi, ölüme bağlı tasarruflar ve vaka çözümü hakkında bilgiler verecek. Daha sonra Eğitimci Tülay Aydın Ünver ise, tenkis hesaplamasına ilişkin teorik bilgiler, vaka çözümleri, denkleştirme ve muris muvazaası hakkında bilgiler verecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads