• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afrika’daki Su Kuyu Projesiyle Bizleri Gururlandıran Adliye Personelleri Unutulmadı

Afrika’daki Su Kuyu Projesiyle Bizleri Gururlandıran Adliye Personelleri Unutulmadı

Anadolu Adliyeleri Sendikası Yönetimi,  İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Personellerinden Hülya KIRATLI ve Büşra YILDIRIMIN’ın öncülük ettiği Uganda’da açılan Su Kuyusu Projesine ilişkin gösterdikleri emek ve gayretle büyük başarıya imza atan personelleri tebrik ederek plaket taktim etti.


Adliye Personellerinden Uganda’da Su Kuyusu Projesi 

~ İstanbul Anadolu Adliyesi Personeli, Afrika’ya CanSuyu Oldu… Rahmindeki su eksikliği nedeniyle bebeğini kaybeden Büşra Yıldırım, Afrika’da içme suyuna muhtaç insanlar için harekete geçti.

Afrika’da milyonlarca insan sağlıklı içme suyu bulamıyordu. Kararını verdi Afrika’da bir su kuyusu açacaktı.

İş arkadaşıyla kolları sıvadı. Yardım toplamaya başladı. Kızılay ile görüşme yaptı. Yardımlar için ortak bir banka hesabı açıldı. Toplanan meblağ su kuyusu için yeterli değildi. Çalıştığı adliyede bir kermes düzenledi. Türkiye’den 6 bin kilometre uzakta Uganda’nın Luwero bölgesine gittiler.

Kuran okundu, dualar edildi. Büyük bir coşkuyla açılışı yapıldı. Yıldırım ve arkadaşı bölge halkına çeşitli hediyeler de götürdü. En çok da çocuklar sevindi. Kuyunun 15 musluğu var. 12 bin kişi faydalanacak.

Projeye destek olan; Sayın Başsavcımız İsmail Uçar bey, Sayın Komisyon Başkanımız Bekir ALTUN bey, Sayın Başsavcı Vekilimiz Uğur SEÇGİN beylere; Uganda Büyükelçisi Fikret Kerem ALP beye, İstanbul Anadolu Adliyesi çalışanları olarak destek olan, bu hayra kayıtsız kalmayan büyük ailemize; bu proje için düzenlediğimiz kermese katılan değerli Avukatlarımıza, değerli vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

 

“Sadakanın en faziletlisi, susuzları suya kandırmaktır.”

Büşra YILDIRIM & Hülya KIRATLI

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads