• DOLAR
  $1.895,76
 • EURO
  $0,3694
 • ALTIN
  $24.090,73
 • BIST
  $61,21
Adalet Bakanlığına Sürpriz Ziyaret: Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Amor ve Heyeti, Bakan Gülle Görüştü

Adalet Bakanlığına Sürpriz Ziyaret: Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Amor ve Heyeti, Bakan Gülle Görüştü

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye’de temaslarda bulunan Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörlüğü görevine getirilen Nacho Sanchez Amor ve beraberindeki heyetle görüştü. Adalet Bakanlığında gerçekleşen görüşmede Bakan Gül, Türkiye’nin AB ile ilişkilerine ve katılım sürecine büyük önem verdiğini belirtti. Yargı Reformu Strateji Belgesi’nin Türkiye’nin kesintisiz reform anlayışının bir göstergesi olduğunu vurgulayan Bakan Gül, reformun ‘Güven veren ve erişilebilir adalet’ vizyonuyla hazırlandığını hatırlattı, ilk paketin TBMM tarafından kabul edilerek yasalaştığını, başta ifade özgürlüğü olmak üzere birçok alanda hak ve özgürlüklerin geliştirilmesine yönelik düzenlemelerin hayata geçirildiğini dile getirdi.

Yeni bir İnsan Hakları Eylem Planı hazırlığının da tamamlanmak üzere olduğunu belirten Bakan Gül, Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun hakim ve savcıların derece yükselme esaslarıyla ilgili ilke kararlarına Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesince yapılan incelemelerin de bir kriter olarak eklendiğini hatırlattı. Bakan Gül, görüşmede Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor’a yeni görevinde başarılar diledi.

Türkiye’nin Avrupa Birliğine katılım sürecinin önemine vurgu yapan Amor da, yargı reformunun ve hazırlanmakta olan Yeni İnsan Hakları Eylem Planının olumlu karşılandığı belirtti.

Görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads