• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adalet Bakanlığı’na Kadro ve 3600 Ek Gösterge Geliyor

Adalet Bakanlığı’na Kadro ve 3600 Ek Gösterge Geliyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 84 milyondan bir kişinin bile kendisini kenarda hissetmeyeceği daha demokratik ve kalkınmış bir Türkiye için hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, “Bizim yolumuz, devletin temeline adaleti, adaletin temeline ise insanı koyma yolculuğudur, demokrasidir, hukukun üstünlüğüdür” dedi.

Adalet Bakanı Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda bakanlığı ve bağlı kuruluşların 2022 yılı bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada adaletin en yüksek erdem, yeri ve göğü ayakta tutan en yüce değer olduğunu kaydetti.

TBMM Genel Kurulu’nda 2022 yılı bütçe görüşmelerinde konuşma yapan Adalet Bakanı Gül, adliye ve cezaevi personeline müjde verdi.

Adalet personelinin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaları da sürdürdüklerini bildiren Gül, “2022 yılı içerisinde düzenlenecek 3600 ek gösterge dahil tüm iyileştirmelerden adliye ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personelimizin de yararlanması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sözleşmeli personelin kadroya geçmesi hususunda da somut neticeleri 2022’de alacağımıza inanıyoruz. Fazla mesai ücretinin kapsamı ve miktarını artıracağız. Yine, 675’deki düzenlemeyle ‘adalet hizmetleri sınıfı’ oluşturarak bu konuda yeni bir hizmet sınıfının oluşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2022’de 12 bin yeni personel alacağız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads