• DOLAR
  $1.901,00
 • EURO
  $0,3701
 • ALTIN
  $24.109,72
 • BIST
  $61,36
Adalet Bakanı Gül, Türkiye Adalet Akademisine Ziyarette Bulundu

Adalet Bakanı Gül, Türkiye Adalet Akademisine Ziyarette Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yeniden aktifleştirilen Türkiye Adalet Akademisine, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ziyarette bulundu.

 

Türkiye Adalet Akademisini ziyaret eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının insan kaynağının nitelik ve nicelik olarak güçlendirilmesi amacıyla kurulan Akademinin önemli bir rol üstlendiğini belirterek “Çok önemli bir görev üstlenmiş durumdasınız. Sizlerin çalışmalarıyla burada çok önemli bir hizmet veriliyor. Hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye Adalet Akademisini ziyaret ederek çalışanlarla öğle yemeği yedi, akademide incelemelerde bulundu. Bakan Gül burada yaptığı konuşmada: “Türkiye Adalet Akademisi gibi Türk milletine hizmet eden hakim savcılarla da sizler beraber çalışıyorsunuz. Çok önemli bir görev üstlenmiş durumdasınız. Sizlerin çalışmalarıyla burada çok önemli bir hizmet veriliyor. Hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Türkiye Adalet Akademisi gibi çok saygın bir kurumda sizler görev yapıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ EĞİTİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Türkiye Adalet Akademisi 2018 yılında toplam 3460, 2019 yılında da 1411 hakim ve savcı adayının eğitimini gerçekleştirdi. Ayrıca Akademi 2018 yılı içerisinde 4709, 2019 yılı içerisinde de 2675 kişiye meslek içi eğitim programları gerçekleştirdi. Akademi yurt içi ve yurt dışından gelen eğitim talepleri doğrultusunda programlar düzenliyor. Yargının insan kaynağının nitelik ve nicelik olarak güçlendirilmesi amacıyla kurulan Türkiye Adalet Akademisi, yeni eğitim döneminde müfredatını ve eğitim programlarını daha da zenginleştirmeyi planlıyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads