• DOLAR
  $1.912,4500
 • EURO
  $0,5781
 • ALTIN
  $31.360,0000
 • BIST
  $117,2100
Yargıtay Üyesi Nihat Altınok’u Covid19 Sebebiyle Kaybettik

Yargıtay Üyesi Nihat Altınok’u Covid19 Sebebiyle Kaybettik

Yargıtay 4. Ceza Dairesi Üyesi Nihat Altınok Vefat Etti, Yargı Camiasının Başı Sağolsun.

Bir dönem Adalet Akademisi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan, şuan Yargıtay 4. Ceza Dairesi üyesi olarak görev yapmakta olan Nihat Altınok, Koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.

Adalet Medya Yönetimi olarak merhuma Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve Yargı Camiasına baş sağlığı dileriz.

 

Nihat Altunok’un vefat etmesi yargı teşkilatını yasa boğdu. HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz,”Değerli meslektaşım Yargıtay Üyesi Nihat Altınok’ un vefat haberini üzüntü ile öğrendik. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır dilerim. Mekanı cennet olsun”dedi.

 

Edinilen bilgiye göre, Altunok’un cenazesi Covid-19 tedbirleriyle yarın saat 14:00’da Karşıyaka Ahmet Efendi Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecek.

 

NİHAT ALTINOK KİMDİR?

1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Altunok, 1989 yılında ise Ankara Barosu’ndan Avukatlık Ruhsatnamesi almıştı. Çeşitli ilçelerde cumhuriyet savcılığı görevinde bulunduktan sonra, 2004-2008 yıllarında Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı, 2008’de Ankara Cumhuriyet Savcılığı görevine getirilmişti.  27 Şubat 2014 tarihinde Türkiye Adalet Akademisi başkan yardımcılığı görevine atanmıştı.. Aralık 2014’te ise Yargıtay üyeliğine seçilmişti.

 

ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL TAZİYE MESAJI YAYINLANDI

” Yargıtay Üyesi Nihat Altunok’un vefat haberini üzüntü ile öğrendim. Ailesine, yakınlarına ve yargı camiasına başsağlığı dilerim. Allah rahmet eylesin. “

 

TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ’NDEN TAZİYE MESAJI 

” Yargıtay 4. Hukuk Dairesi üyesi Türkiye Adalet Akademisi eski Başkan Yardımcısı değerli meslektaşımız Nihat Altınok’un vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum meslektaşımız Nihat Altınok’a Allah’tan rahmet, yakınları ve meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz..”

 

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ’nden TAZİYE MESAJI 

” Covid19 salgını nedeniyle vefat eden Yargıtay 4.Ceza Dairesi Üyesi ve kıymetli meslaktaşımız merhum Nihat Altunok’a Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Mekânı cennet olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız