• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
UYAP Avukat Portalı’na Yeni Eklenen Özellikler

UYAP Avukat Portalı’na Yeni Eklenen Özellikler

Avukatların kullandığı UYAP Portalı’na yeni özellikler eklenmeye devam ediyor.

Adalet Bakanlığı, UYAP Avukat Portalı aracılığıyla avukatlara sunduğu online yargı hizmetlerine yenilerini ekledi. Avukatlar,  artık portal üzerinden idari para ve trafik cezalarına itiraz edebilecek. Ayrıca BAM’daki bazı dosyalara vekâletname gönderilmesi ile ön ödemelerde taksitlendirme de yine portal üzerinden yapılabilecek.

Adalet Bakanlığı avukatlara sunulan hizmetlerin çeşitliliğini arttırmak ve avukatların yargılama işlemlerini daha rahat takip edebilmelerini sağlamak amacıyla UYAP üzerinden sunduğu Avukat Portal uygulamasına yeni hizmetler ekledi. Bakanlık, UYAP’ta son yaptığı güncellemelerle birlikte avukatların işlerine yönelik önemli kolaylıklar hayata geçirdi.

Avukat Portal’da yapılan düzenleme ile avukatlar idari para ve trafik cezalarına itiraz taleplerini sulh ceza hakimlikleri Avukat Portal üzerinden yapılabilecek. Ayrıca Avukat Portal üzerinden BAM Hukuk ve Ceza Dosyalarına vekâletname gönderilebilecek. Yine portala eklenen yeni hizmet ile avukatlar kredi kartı ile yapılan ödemelerini sistem üzerinden taksitlendirebilecek. Adalet Bakanlığı tarafından avukatların online yargı hizmetlerine ulaşmasını kolaylaştırmak için portala 18 önemli özellik eklendi.

CELSE AVUKATLARIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Bilindiği gibi Adalet Bakanlığı avukatlar için daha önce de CELSE uygulamasını hayata geçirmişti. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün talimatıyla kısa sürede hazırlanan CELSE  (Mobil Avukat Bilgi Sistemi) 5 Nisan 2018 tarihinde yine Bakan Gül tarafından avukatların hizmetine sunuldu. CELSE uygulaması ile avukatlar vekil oldukları; icra ve dava dosyalarını listeleme, sorgulama, taraf ve vekil bilgileri ile dosya kapak bilgilerini görebiliyor. Yine avukatlar duruşmaları listeleme ve anlık duruşma bilgileri ile tüm adliyelerdeki duruşmaları anlık olarak CELSE ile takip edebiliyor. Avukatlar, böylece özellikle büyük adliyelerde kendi duruşmalarının ne kadar süre sonra başlayacağını CELSE üzerinden takip ederek, duruşma vaktini kaçırma endişesi taşımıyor.Mobil marketlerde avukatların hizmetine sunulan CELSE bu güne kadar yaklaşık 104 bin kez indirildi, 54 bin kullanıcı şifre oluşturdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads