Hukuk Haberleri
Türk Büro-Sen Heyeti, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü Ziyaret Etti
Sosyal Medyada Paylaş

Türk Büro-Sen Heyeti, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü Ziyaret Etti

Türk Büro Sendikası Genel Başkanı Osman Eksert, Türkiye Kamu Sendikası Genel Başkanı Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Orhan,  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü makamında ziyaret ederek,  çalışanların sorunlarını ve taleplerini iletti. Görüşmede ayrıca hazırlanan rapor Adalet Bakanı GÜL’e taktim edildi.

Türk Büro Sen Genel Merkezinden görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi;

Çalışanların sorunları ve taleplerinin görüşüldüğü ziyarette, Yargı reformu paketine Adalet Çalışanlarının mali, özlük ve sosyal haklarında iyileştirilme yapılması, sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi, yazı işleri müdürlüğü kadrosunun kurum içinden sınavla karşılanması, servis hizmeti sağlanamayan yerlerde ulaşım ücretlerinin tüm Adalet çalışanlarına ödenmesi taleplerimiz Bakan Gül’e aktarıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, yazı işleri müdürlüğüne dışardan alım yapılmayacağını ve sözleşmeli çalışanlar ile ilgili tüm çalışmaların ise bu yıl içinde tamamlanacağını ifade etti.

Ayrıca Genel Başkanımız Osman Eksert Sendikamızın talepleri ile ilgili hazırladığı raporumuzu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e takdim etti.

Toplantıda Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz ve Personel Genel Müdürü Mehmet Arı da bulundu.

ads

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2019 Adalet Medya.net