• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Süleyman Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

Süleyman Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı kararının ardından halkın panikle sokağa çıkması ile ilgili “Ortaya çıkan görüntü süreçle uyuşmadı” diyerek istifa ettiğini açıklamıştı.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun istifası kabul edilmemiştir. Cumhurbaşkanımız talebi uygun bulmadı. Kendisi görevine devam edecektir” denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

“15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Süleyman Soylu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads