• DOLAR
  $1.870,27
 • EURO
  $0,3793
 • ALTIN
  $23.890,78
 • BIST
  $61,68
Şule Çet’in Ölümüyle İlgili Düştüğü Plazada Biyolojik Leke Aranacak

Şule Çet’in Ölümüyle İlgili Düştüğü Plazada Biyolojik Leke Aranacak

Şule Çet Davasında SON DURUM: Üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili plaza katındaki biyolojik lekelerin tespiti için bugün, bilirkişi heyeti inceleme yapılacak. Bilirkişi raporu olayın aydınlatılmasında büyük rol oynayacak.

 

Şule Çet’in ölümüyle ilgili dava Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam ediyor. Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutuklu yargılandığı davanın son celsesinde, Çet Ailesi’nin avukatları, mahkemeye Erciyes Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Özdemir tarafından hazırlanan bir rapor sunmuştu.

MAHKEMEDEN İNCELEME KARARI

Olay sonrası plaza katında gerekli incelemelerin yapılmadığını ve delillerin toplanmadığını iddia eden avukatlar, birtakım cihazlarla yapılan inceleme sonucu uzmanlarca hazırlanan raporda, halı üzerinde kan, tükürük ya da sperm olabileceği değerlendirilen bazı biyolojikizlerin bulunduğunu ileri sürmüştü.

Davaya bakan mahkeme, ara kararla söz konusu izlerle ilgili plaza katında inceleme yapılması kararı aldı.

Mahkemenin ara kararı gereği yarın naip hakim gözetiminde, bilirkişiler ve taraf avukatlarının katılımıyla plaza katında biyolojik lekelerin tespiti için inceleme yapılacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads