• DOLAR
  $1.265,48
 • EURO
  $0,3881
 • ALTIN
  $17.161,8
 • BIST
  $76,57
Stajyer Avukatlar Yarışmasının Kazananı Marmara Bölgesi

Stajyer Avukatlar Yarışmasının Kazananı Marmara Bölgesi

İstanbul Barosu Stajyer Avukatları, Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışmasında Marmara Bölgesi Birinci Oldu

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen ve 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde Ankara’da sekiz ayrı mekânda eş zamanlı olarak yapılan Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nın ilk aşaması olan Bölge Elemelerinde İstanbul Barosu Stajyerleri Marmara Bölgesi Birincisi oldular.

 

Bu yıl Av. Berra Besler adına düzenlenen yarışmada Çanakkale, Bilecik, Tekirdağ ve Kocaeli Barosu ile karşılan takımımız finalde Kocaeli Barosunu yenerek Marmara Bölgesi birincisi oldu.

Yarışmaya başta takım çalıştırıcısı Av. Dr. Ahmet Ayar olmak üzere Av. Nazan Moroğlu, Av. Şükran Eroğlu ve iletişim uzmanı Fulin Arıkan tarafından hazırlanan Stj. Av. Zeliha Milli, Stj. Av. Ayşenur Karaarslan, Stj. Av. Yiğit Eğin, Stj. Av. Selahattin Çakır İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezini başarıyla temsil ettiler.

 

Ankara’ya giden heyette, TBB tarafından jüri üyeliğine seçilen İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Muazzez Yılmaz ve Staj Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Başkanı Av. N. Elif Görgülü, Yürütme Kurulu Üyeleri Av. Gülderen Zerrin Kavak Yıldırım, Av. Dr. Ahmet Ayar, Av. N.Çağdaş Aru yer aldılar.

İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu 17 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Barosu Konferans Salonunda yapılan Staj Eğitim Dönem Açılışında, Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nda Marmara Bölge birincisi olan stajyer avukatları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

54 Baronun stajyerlerinin yarıştığı Bölge Elemelerinde birinci olan İstanbul, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Eskişehir, Çorum, Ordu, Malatya ve Diyarbakır Barolarının stajyerleri, 05 – 06 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da yapılacak final karşılaşmalarında yarışacaklar.
Kaynak: İstanbul Barosu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads