• DOLAR
  $1.880,4900
 • EURO
  $0,5821
 • ALTIN
  $31.539,5800
 • BIST
  $118,3500
Stajyer Avukatlar, Sigortalı İşte Çalışabilecek

Stajyer Avukatlar, Sigortalı İşte Çalışabilecek

Stajyer Avukatlara Müjdeli Haber Geldi; Yıllardır Stajyer Avukatların Sigortalı İşte Çalışması Hususunda Dile Getirilen Talepler Çözüm Buluyor. Sigortalı İşte Çalışma İmkanı Geliyor…

Adalet Bakanlığı tarafından İnsan Hakları Eylem Planı’na ilişkin ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Peki, İnsan Hakları Eylem Planı nedir? İnsan Hakları Eylem Planı neler içeriyor?

İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI NEDİR?

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı ile kamuda önemli değişikliklere gidilecek.

Aktarılan bilgilere göre, kamu görevine ilk defa yapılacak atamalarda görevin niteliğinin gerektirdiği haller dışında mülakat kaldırılacak, atamalar sadece merkezi sınav sonuçlarına göre yapılacak. Bunun sonucunda, kamuya alımlarda mülakat çok zaman aldığı için bu konuda yaşanan aksaklıklar nedeniyle ortaya çıkan sorunlar giderilmiş olacak.

STAJYER AVUKATA SİGORTALI İŞ

Stajyer Avukatın Sigortalı Çalışması; Kamu avukatlarının çalışma esaslarına ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler de planın hedefleri arasında yer alıyor. Önceden hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra sigortalı işte çalışamayan stajyer avukatlar, eylem planı sayesinde bir mesleği icra ederken aynı zamanda avukatlık stajı yapabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Stajyer avukatlarla ilgili bu ihtiyaç nereden doğdu birdenbire!Devlet memuru iken,sigortalı iken yaptıkları staj iptal edilenlerin suçu ne idi acaba?Bu nasıl telafi edilecek?Yoksa adrese teslim rektör veya dekan atamak gibi bir hinlik olmasın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız