• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Derbide Hakimlere Saldırdılar, Stadyumda Başlayan Maç Adliye Koridorlarında Sonlandı

Derbide Hakimlere Saldırdılar, Stadyumda Başlayan Maç Adliye Koridorlarında Sonlandı

Derbide Ağır Ceza Mahkemesi başkanlarına 4 taraftar hakaret etti ve bir taraftar başkana yumruk atarak locadan düşürdü.


Şubat ayında loca da Fenerbahçe – Beşiktaş maçını izlemeye  giden İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi başkanları M.Z.T. ve Ö.G. Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu’nda Fenerbahçe’nin peş peşe attığı goller neticesinde sevinmeleri üzerine, diğer locadaki Beşiktaş taraftarlarından 4 kişi başkanlara Beşiktaş standında olduklarını ve Fenerbahçe’nin gol atmasına sevinemeyeceklerini söyleyip, hakaretlerde bulunarak gerginliğin artmasıyla Beşiktaşlı taraftarlardan M.E ‘ nin attığı yumrukla ağır ceza başkanının locadan düşmesine sebebiyet verdi. 

Olayın polis ekiplerine ve sonrasında savcılığa intikal etmesiyle yaşanan olay sonucunda Asliye Ceza Mahkemesinde görülmek üzere 4 Beşiktaşlı taraftarın yargılanmasına başlanıldı.

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde, maçı izleyen İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi başkanlarından M.Z.T’ye yumruk attıkları, diğer hakim Ö.G’ye ise hakaret ettikleri iddia edilen 3 şüphelinin “Basit yaralama” ve “Hakaret” suçlarından yargılandığı davanın ilk celsesi görüldü. Duruşma, gelecek celse müşteki hakimlerin dinlenmesine karar verilerek ertelendi.

Mahkeme hakimi, Beşiktaş Spor Külübü Başkanlığı’na ve celse tutanağının gönderilerek locadaki müştekilerin olay tarihindeki maça ne şekilde girdiklerinin ve takım beyan edip etmediklerinin sorulmasına karar verdi. Mahkeme, dosyanın incelenmesi için bilirkişiye gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads