• DOLAR
  $1.876,4800
 • EURO
  $0,5759
 • ALTIN
  $31.404,4800
 • BIST
  $117,9400
Sözcü’nün Skandal Ayasofya Manşetine Soruşturma!

Sözcü’nün Skandal Ayasofya Manşetine Soruşturma!

Sözcü gazetesinin bugün manşetten verdiği ve Ayasofya Camii’nin açılışını felaket olarak değerlendirdiği haberiyle ilgili Basın İlan Kurumu’nca işlem başlatıldı.

Basın İlan Kurumu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli ‘2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ manşetli haberinde, Ayasofya’nın cami hüviyetine geri döndürülmesi felaket olarak yorumlanmıştır. Bu haber toplumun farklı kesimlerinde ciddi tepkiye yol açmış, maşeri vicdanı yaralamıştır. Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”Ne Olmuşu? 
Sözcü gazetesi çok tartışılacak bir manşetle okurların karşısına çıktı. 2020 yılının değerlendirildiği haberde felaketler tablosuna Ayasofya’nın açılışını eklediler.  2020’nin torbasında felaket ve gözyaşı çıktı” başlıklı manşetin altında yaşanan kötü olaylar arasına Ayasofya eklendi. Ayasofya’nın açılışına dair fotoğrafın altına “Yıllarca müze olarak hizmet veren İstanbul’daki Ayasofya Camii, 86 yıl aradan sonra ibadete açıldı. Dünya tepki gösterdi” ifadeleri yer aldı.

Depremler, yasaklar, salgınlar ve doğal afetlerin olduğu torbaya Ayasofya atılırken, haberin spotunda “2020’den geriye hatırlamak istemediğimiz bu olaylar kaldı” cümlesi kullanıldı.

Skandal manşet Twitter’da Ayasofya başlığıyla TT listesine girdi. Kullanıcılar Sözcü’ye tepki gösterirken, siyasetçiler ve gazeteciler de yorumlarıyla Sözcü’yü milletin değerleriyle kavga etmekle eleştirdi.

ADALET MEDYA YÖNETİMİ olarak SÖZCÜ GAZETESİ’ni KINIYORUZ .!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız