• DOLAR
  $1.863,3800
 • EURO
  $0,5767
 • ALTIN
  $31.369,1500
 • BIST
  $118,1500
SONDAKİKA: HSK 2021 Yetki Kararnamesi Yayınlandı

SONDAKİKA: HSK 2021 Yetki Kararnamesi Yayınlandı

2021 Yılının Müstemir Yetkileri İçeren İlk HSK Kararnamesi Yayınlandı…

Yargı Teşkilatının uzun süredir beklemiş olduğu Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun Yetki Kararnamesi son dakika yayınlandı. Kararname ile görev yeri değişmiş bulunan yargı mensuplarının adliyelerdeki yetkileri belirlenmiş oldu.

 

Bölge Adliye Mahkemesi Müstemir Yetki Kararı tam liste için buraya tıklayınız…

1.Bölge Müstemir Yetki Kararı tam liste için buraya tıklayınız…

2. Bölge Müstemir Yetki Kararı tam liste için buraya tıklayınız…

3, 4 ve 5. Bölge Müstemir Yetki Kararı tam liste için buraya tıklayınız…

-Bölge İdare Mahkemesi Başkan ve Üyelerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Karara ulaşmak için buraya tıklayınız,

-İdare ve Vergi Mahkemesi Başkan ve Üyelerinin Müstemir Yetkilerinin  Belirlenmesine İlişkin Karara ulaşmak için buraya tıklayınız..

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafınca 18.01.2021 tarihli Adli Yargı Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Duyuru;

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, bölge adliye mahkemeleri başkan ve üyeleri ile adli yargı ilk derece mahkemeleri başkan ve hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi, yeniden inceleme, arşiv ve tevziye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları, 18.01.2021 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmış olup, ekte ilan edilmiştir.

Münhâl bulunan mahkemelere kura kararnamesi sonrasında yapılacak olan müstemir yetki kararnamesi ile yetkilendirme yapılması planlanmaktadır.

6087 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme ve itiraz talebinde bulunacak meslektaşlarımızın, taleplerini kararın tebliğinden itibaren 10 gün içinde ekte gösterildiği şekilde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranını kullanarak ve talep türünü yeniden inceleme ise Yeniden İnceleme Talebi, yeniden inceleme talebi reddedilenler ise “İtiraz Talebi” olarak seçtikten sonra yapmaları gerekmektedir.

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Saygıyla duyurulur.

Talep Gönderme Yöntemi

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun 18.01.2021 tarihli İdari Yargı Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesi ile Bazı Yer Bölge İdare Mahkemelerinin İş Bölümüne İlişkin Duyurusu

Bölge idare mahkemesi başkan ve üyeleri ile idare ve vergi mahkemesi başkan ve üyelerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi çalışmaları ile Adana ve Ankara Bölge İdare Mahkemeleri iş bölümleri Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesine, 6087 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kurulu Kanunu’nun 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme talebinde bulunacak meslektaşlarımızın taleplerini 10 gün içerisinde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranı kullanılarak ve talep türünün özellikle Yeniden İnceleme Talebi şeklinde seçildikten sonra yapılması gerekmektedir.

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.

2-İş Bölümü Kararı

-Adana Bölge İdare Mahkemesi İş Bölümü Kararı

-Ankara Bölge İdare Mahkemesi İş Bölümü Kararı

3-Talep Gönderme Yöntemi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız