• DOLAR
  $1.900,0000
 • EURO
  $0,5823
 • ALTIN
  $31.388,1100
 • BIST
  $118,1000
Signal ve Telegram Ne Kadar Güvenli?

Signal ve Telegram Ne Kadar Güvenli?

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi sonrası kullanıcılar signal ve telegram’a akın akın geçerken, peki Signal ve Telegram güvenli mi ? güvenilir mi ?

Gazeteci Cüneyt Özdemir sordu, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dijital İletişim Araştırmacısı Doç. Dr. Ali Murat Kırık yanıtladı. 

Dünyada 2 milyarın üzerinde kullanıcısı WhatsApp, kullanıcılarını öfkelendiren yeni bir karara imza attı. WhatsApp’ın 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni gizlilik sözleşmesi kullanıcılara iletildi. WhatsApp’ın yeni sözleşmesinde, kullanıcı bilgilerinin Facebook ile paylaşılacağı ibaresi büyük tepki çekti. Bununla beraber, WhatsApp sözleşmesi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağı da bildirildi.

Kullanım koşullarını değiştiren WhatsApp, kullanıcıların verilerinin doğrudan Facebook ile paylaşılmasını istiyor. Bu koşulları kabul eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam ederken, kabul etmeyenler ise WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak. Sözleşme kabulü, iptali vb. bir durumla ilgili henüz aktif bir buton WhatsApp uygulamasında yer almıyor. Peki Signal ve Telegram güvenli mi?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dijital İletişim Araştırmacısı Doç. Dr. Ali Murat Kırık, konuya yönelik görüşlerini duayen gazeteci Cüneyt Özdemir ile paylaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız