• DOLAR
  $1.898,3200
 • EURO
  $0,5829
 • ALTIN
  $31.556,1600
 • BIST
  $119,9900
Sendikalar Ortak Basın Açıklaması Gerçekleştirdi

Sendikalar Ortak Basın Açıklaması Gerçekleştirdi

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde sendika şube başkanları biraraya gelerek, ortak basın açıklamasında bulundular.
İstanbul Anadolu Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığının 14/12/2020 tarihli dağıtımlı yazısına ilişkin Büro Memur-sen 5. No’lu Şube Başkanı Sn. Yahya GÖKCÜR, Türk Büro-Sen 9. No’lu Şube Başkanı Sn. Cansever CEYLAN ve Adalet Sen İstanbul Şube Başkanı Sn. Gökhan ÖZKAN, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı önünde biraraya gelerek gerçekleştirmiş oldukları ortak basın açıklamasında, her zaman Adalet Bakanlığı Personellerinin yanlarında olacağı hususunu önemle vurguladılar.
KAMUOYUNA DUYURUDUR
İstanbul Anadolu Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığının 14/12/2020 tarihli dağıtımlı yazısından özetle; Covid-19 nedeniyle birimdeki personellerin tümünün karantinaya alınması durumunda maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmediği düşüncesiyle personeller hakkında idari işlem başlatılacağı hususunu üzüntüyle öğrenmiş bulunduğumuzdan Büro Memur Sen, Kamu-Sen ve Adalet Büro Sen Sendikaları olarak açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.
Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 olarak adlandırılan küresel virüse Dünya genelinde 70 milyondan fazla kişi yakalanmış, 1.5 milyondan fazla kişi vefat etmiştir. Ülkemizde de 15 binden fazla vatandaşımız vefat etmiş olup maalesef her gün ölümler devam etmektedir. Bu olumsuz ortamda ağır iş yüküne rağmen görevlerine gelip tüm çaba ve gayretleri ile özverili çalışan personellerimize moral ve motivasyon verilmesi gerekirken, tehditkâr söz ve eylemlerde bulunulması çalışma barışına zarar vermektedir. Dünyanın en büyük adliyesi olması sebebiyle yaklaşık beş bin personelin görev yaptığı ve duruşma günlerinde ortalama elli bin kişinin geldiği adliyemizde hastalığın bulaşma riski neredeyse hastane ortamına denk gelmektedir. Nitekim bugüne kadar hakimler, savcılar ve diğer yargı personellerimiz ile tüm adliye çalışanlarımızdan Covid-19’a yakalananların sayısı gittikçe artmaktadır.
Çalışma alanlarındaki eksiklikler (Sağlık Bakanlığınca belirlenen mesafe aralıkları, üç saatte bir maske değiştirme vs. Ön bürolar, infaz kalemleri vb. Gibi penceresi olmayan bürolar) giderilemeden olumsuz çalışma koşullarına rağmen personellerimiz gerek kendi ve ailelerinin, gerekse toplumun sağlığı açısından koyulan tedbirlere uymaya özen göstermektedirler.
Sağlık bakanlığı yetkililerince toplum sağlığını korumak adına karantinaya alınan temaslı personellerimize uygulanacak olan idari işlemler hukuk dışıdır.
Haksız uygulamalara ve hukuk dışı eylemlere maruz kalan personellerimiz olduğu takdirde dün olduğu gibi bugün de yanlarında olacağımız bilgisi kamuoyuna duyurulur. 17/12/2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız