Hukuk Haberleri
Savcılık Provakatif Paylaşımlar İçin Soruşturma Başlattı
Sosyal Medyada Paylaş
14 Şubat 2021
HukukHaber

Savcılık Provakatif Paylaşımlar İçin Soruşturma Başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı sosyal medyada, “Esir kampını TR bombaladı” paylaşımı yapanlar hakkında soruşturma başlattı. Ayrıca HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında da paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldı.

SKANDAL “ESİR KAMPINI TR BOMBALADI” PAYLAŞIMLARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, PKK/KCK silahlı terör örgütü tarafından 13 vatandaşın şehit edilmesi nedeniyle bir kısım sosyal medya platformlarında “esir kampını TR bombaladı” gibi paylaşımlar ile PKK/KCK terör örgütünce daha önce kaçırılan vatandaşların görüntülerinin yayınlandığının tespit edildiği belirtildi. Görüntüleri yayınlayanlar ile paylaşımları yapanlar hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” ve “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçlarından soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

İÇLERİNDE 2 HDP’Lİ VEKİL VAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 13 vatandaşın PKK terör örgütü tarafından şehit edilmesiyle ilgili paylaşımları nedeniyle HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında soruşturma başlattı.

ads

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2019 Adalet Medya.net