• DOLAR
  $2.438,2800
 • EURO
  $0,8551
 • ALTIN
  $39.270,7700
 • BIST
  $172,3100
Organizatör Furkan Bedir “Pandemi organizasyon şirketlerini çok etkiledi!” Dedi

Organizatör Furkan Bedir “Pandemi organizasyon şirketlerini çok etkiledi!” Dedi

Organizasyon ve eğlence sektöründe gerçekleştirmekte olduğu etkinliklerle adını duyurmaya ve sektörde sağlam adımlarla ilerlemeye başlayan organizatör Furkan Bedir, organizatörlük mesleğinin geleceği hakkında konuştu. Pandemi dolayısıyla organizasyon sektörünün işlerinin çok düştüğünü belirten Organizatör Furkan Bedir “Pandemi organizasyon şirketlerini çok etkiledi!” dedi.

Bilindiği üzere tüm dünyayı saran Covid-19 virüsü nedeniyle ülkemizde ve diğer pek çok ülkede pandemi ilan edildi. Pandemi dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti sosyal mesafe ve virüsün yayılmasını önlemek adına eğlence sektörü üzerinde bir dizi düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler nedeniyle organizasyon şirketlerinin etkilendiğini belirten Furkan Bedir, 1 milyon 300 bin TL zarar ettiklerini açıkladı. Ayrıca Antalya genelinde hizmet veren organizasyon şirketlerinin toplam zararının 80 milyon TL civarında olduğunu da belirtti.

Antalya’da son zamanlarda revaçta olan Hindistan düğünlerinin Akdeniz bölgesinde ki birçok organizasyon şirketinin ana gelir kapısı olduğunu belirten Furkan Bedir ayrıca şu açıklamalarda da bulundu: “Her yıl yapılan yurt dışı temalı düğünler pandemi kısıtlamaları nedeniyle artık yapılamıyor. Haliyle bu işlerden para kazanan organizasyon şirketleri de herhangi bir gelir elde edemiyor. Durumların böyle devam etmesi halinde Akdeniz bölgesinde hizmet veren organizasyon şirketlerinin %30’unun iflas edeceği gözlemlenmektedir.”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız