Hukuk Haberleri
Mil-Büro Sen’den İstanbul 1 Nolu Baro İçin Kınama Mesajı
Sosyal Medyada Paylaş

Mil-Büro Sen’den İstanbul 1 Nolu Baro İçin Kınama Mesajı

İstanbul Barosu tarafından 04/12/2020 tarihinde Resmi Twitter hesabından yapılan yakışıksız paylaşımı şiddetle kınıyor ve icra daireleri çalışanlarının daima yanında olduğumuzu bildirmek istiyoruz. Hakkın savunucusu olmaları gerekirken icra dairesi çalışanları ile ilgili yapılan bu paylaşım için İstanbul Barosu öncelikle İcra Daireleri Personelleri, Tüm Devlet Memurlarından özür dilemelidir.

Adalet Bakanlığının tüm çalışanlarının iş yükünün ne kadar ağır olduğu herkesçe bilinmektedir. Özellikle İcra dairesi Personellerinin mesai mevhumu gözetmeksizin bir hakkın yerine getirilmesi için canla başla mücadele etmekte, fazla mesai yapmalarına rağmen bunun karşılığında mesai ücreti dahi alamamaktadırlar. Bu kadar fedakar çalışan icra dairesi personellerinin kabul edilemez bir hakarete maruz kalmasına asla göz yumulması mümkün değildir. İcra daireleri çalışanları öncelikle DEVLET MEMURUDUR. Devlet memurlarına Twitter üzerinden tehdit etmek kimsenin haddine değildir. Hele ki ÇİFTLİK haline gelen İSTANBUL BAROSU’nun hiç haddi değildir.

İcra Dairesi çalışanlarının sahipsiz olmadığını, daima yanlarında olduğumuz bilinmesi isteriz. Tüm Dünyada ve Ülkemizde de halen devam eden Salgın Hastalık döneminde bile canlarını dişlerine takarak çalışan İcra Dairesi personelleri hakkında hadsiz, hukuksuz paylaşım için yasal yollara başvurulacağı ve konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun ve özellikle Adalet Bakanlığı Çalışanlarının bilmesini isteriz. Haksız ve hukuksuz olarak haklarında suç duyurusunda bulunan tüm Kamu Çalışanlarının yanında olduğumuzu ve gerektiği takdirde hukuki yardımın ücretsiz olarak sağlanacağı hususunu tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Mil-Büro Sen Genel Merkez Yönetimi

ads

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2019 Adalet Medya.net