• DOLAR
  $1.903,1600
 • EURO
  $0,5859
 • ALTIN
  $31.652,2000
 • BIST
  $120,5000
Memurların Zam Talebi, Twitter’da 1. Sıradan Gündeme Girdi

Memurların Zam Talebi, Twitter’da 1. Sıradan Gündeme Girdi

Birkaç gün sonra açıklanacak olacak enflasyon verileriyle memur maaşlarına yapılacak net zam oranları netleşmiş olacak. Enflasyon verilerinin açıklanması öncesinde seslerini dile getiren memurlar twitter’da “#memurayüzde21zam” hastag’iye Türkiye Gündeminde ilk sıraya ulaştı.

Memurların 2021 zam taleplerini içeren hastag, 230 bin twit sayısını geçerek gündemdeki ilk sırasını koruyor.

2021 memur maaşı ve 2021 emekli maaşı zam oranları 4 Ocak 2021 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan 2020 yılı Aralık ayına ait enflasyon verilerinin ardından netlik kazanacak. TÜİK, Aralık enflasyon verilerini 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da açıklayacak. Bu sayede milyonlarca vatandaşın yanıt aradığı soru cevap bulacak.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Maaş zamları konusunda Tüketici Fiyat Endeksi baz alınıyor. Tüketici Fiyat Endeksi geçtiğimiz senenin Kasım ayında yüzde 2,3 arttı. 2020 yılının Temmuz – Kasım döneminde ise enflasyon yüzde 7,02 oldu. Böylece memur ve memur emeklisi vatandaşlara enflasyon farkı verilmesi durumu meydana geldi. Toplu sözleşme gereğince memur ve memur emeklisi vatandaşların Ocak ayı maaşlarına yüzde 3 zam yapılacak.

Bunun yanı sıra 2020 yılının ikinci yarısındaki enflasyonun da yüzde 4’ü aşacak olan kısmı kadar fark yansıyacak. Memur emeklileri, devlet memurları, geçici personel ve sözleşmeliler zamlı maaşları ile enflasyon farkını 15 Ocak 2021 tarihinde alacaklar.

İşte o paylaşımlardan bazıları…

Bu ülkenin memurları bir işçi kadar değer görmek ve en az onlar kadar zam almak istiyorlar.
İşçi kardeşlerimize verilen zamlar helali hoş olsun gözümüz yok lakin bu ülkenin okumuş insanları o kadar emek vermişler,dirsek çürütmüşler,para dökmüşler boşuna mı yani  #memurayüzde21zam

 

 

 

ADALET MEDYA Resmi Twitter Hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ADALET MEDYA Resmi Twitter Hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız