• DOLAR
  $2.171,0900
 • EURO
  $0,7411
 • ALTIN
  $35.158,5600
 • BIST
  $151,1800
Keşif Yolunda Kaza: 1 Asker Şehit, 1 Avukat 3 Sivil Hayatını Kaybetti

Keşif Yolunda Kaza: 1 Asker Şehit, 1 Avukat 3 Sivil Hayatını Kaybetti

Kars’ın Kağızman ilçesine 35 kilometre mesafedeki Karagüney köyüne keşfe giden araç şarampole yuvarlandı.

Karagüney köyü mevkiinde, içerisinde bir dava için arazi keşfine giden avukat Metin Avunca, Gülcan Bozyel ve kardeşi Eyüp Bozyel’in yanı sıra jandarma Astsubay Egemen Öztürk ve bir jandarma uzman çavuşun bulunduğu askeri kamyonet kontrolden çıktı.

Yaklaşık 500 metre yuvarlanan araç, kayalık alanda durabildi. Olayda avukat Metin Avunca ve Eyüp Bozyel olay yerinde vefat etti. Araçtaki Gülcan Bozyel, Egemen Öztürk ve uzman çavuş yaralandı.

Kazada yaralanan Jandarma Astsubay Egemen Öztürk kaldırıldığı Kars Kafkas Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi’nde şehit oldu.

Bu arada Karagüney köyünde yaşayan amcaları Mehmet Bozyel ile aralarında miras kalan arazi nedeniyle davalık olan hukuk fakültesi öğrencisi Eyüp Bozyel ile ablası Gülcihan Bozyel’in keşif için avukatları Metin Avunca ile birlikte gittikleri köyden dönüşte kazanın yaşandığı ortaya çıktı.

Köy muhtarı Mustafa Bozyel, “Köydeki miras davası sebebiyle hukuk fakültesi öğrencisi Eyüp Bozyel ile ablası Gülcihan Bozyel, amcaları ile davalıktı. Arazi keşfi için Gülcihan Bozyel nişanlısı olan Avukat Metin Avunca ile köye geldi. Arazideki keşfi yaptıktan sonra dönüş yolunda meydana gelen kazada askerimizle birlikte 4 kişi hayatını kaybetti. Çok üzgünüz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız