• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İşyurtları Kurumu, 5 Milyon Maske ve 60 Ton Kolonya Üretti

İşyurtları Kurumu, 5 Milyon Maske ve 60 Ton Kolonya Üretti

Türkiye her anlamıyla covid-19 karşı seferberlik mantığıyla başarılı mücadele yürütüyor.

Türkiye bütün kurumlarıyla koronavirüsle etkin mücadeleyi sürdürürken, Adalet Bakanlığı’na bağlı işyurtları da sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için tam kapasite çalışıyor.

İşyurtları Kurumu bünyesindeki atölyelerde nisan ayında hükümlüler tarafından yaklaşık 5 milyon maske üretilerek sağlık kurumlarına gönderildi. Ayrıca tulum, spanç, gözlük ve tonlarca kolonya, dezenfektan ve temizlik malzemesi imal edildi.

HÜKÜMLÜLER 80 ÇEŞİT SAĞLIK ÜRÜNÜ VE TEMİZLİK MALZEMESİ ÜRETİYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün talimatı doğrultusunda üretim planını değiştiren İşyurtları Kurumu, sağlık çalışanları için hastane tekstil ürünleri imal ederek koronavirüsle mücadeleye önemli destek veriyor.

Bu kapsamda işyurtları atölyelerinde hükümlüler tarafından maskeden tuluma, ameliyat önlüğünden gözlüğe, dezenfektandan kolonyaya 80 çeşit ürün imal ediliyor.

Koronavirüsle mücadelenin başladığı ilk günden itibaren düzenli olarak sağlık malzemesi üreten İşyurtları Kurumu, nisan ayında 4 milyon 742 bin maske, 523 bin tulum, 675 bin spanç ve 451 bin hijyen gözlüğü imal etti.

HÜKÜMLÜLERDEN NİSAN AYINDA 60 TON LİMON KOLONYASI ÜRETTİ

Ayrıca hijyen ve temizlik malzemesi üretimi kapasitesini de artıran İşyurtları Kurumu, son bir ay içerisinde; 60 ton kolonya, 390 ton sıvı el sabunu, 249 ton sıvı bulaşık deterjanı, 258 ton yüzey temizleyici, 39 ton cam temizleyici, 348 ton çamaşır suyu, 86 ton yağ çözücü, 5 ton oda spreyi üretimi gerçekleştirdi.

Toplamda Nisan ayında 1330 tonun üzerinde temizlik malzemesi üretilerek hükümlüler eliyle vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads