• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İnfaz ve Güvenlik Bölümü Geliyor

İnfaz ve Güvenlik Bölümü Geliyor

Adalet Medya olarak, Adalet Bakanlığı Haberleri ni paylaşmaya devam ediyor, kurum çatısı altındaki tüm gelişmeleri sizlere duyurmaya devam ediyoruz. Son dakika merkezimize ulaşan haber, Çankırı ilimizden. Adalet Bakanı Sn. Yılmaz Tunç, Adalet Meslek Yüksek Okulu’nda infaz koruma memurlarının yetiştirilmesi için İnfaz ve Güvenlik Bölümü‘nün açılmasına dair açıklamalarda bulundu ve konuya ilişkin detayları duyurdu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde infaz koruma memurları yetiştirmek amacıyla İnfaz ve Güvenlik Bölümü’nün açılması için Yükseköğretim Kurulu’na başvuracaklarını belirtti.

Bakan Tunç, “Kurşunlu Adalet Yüksek Okulumuz mevcut. Geçtiğimiz yıl mezunlarını verdi. Bu okulumuz bünyesinde Hukuk Büro Yönetimi Bölümü bulunuyor. İnfaz ve Güvenlik Bölümü’nün açılmasını Yükseköğretim Kurulu Başkanına önermeyi düşünüyoruz. Ayrıca, Adalet Yüksek Okulu içinde infaz koruma memuru yetiştirecek bir bölüm de açmayı planlıyoruz. Bu bölümden mezun olanlar, Adalet Bakanlığı’nın ceza infaz kurumlarında öncelikli olarak değerlendirilecekler.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads