• DOLAR
  $1.895,76
 • EURO
  $0,3694
 • ALTIN
  $24.090,73
 • BIST
  $61,21
Bıçaklanan İnfaz Koruma Baş Memuru Hayatını Kaybetti

Bıçaklanan İnfaz Koruma Baş Memuru Hayatını Kaybetti

Dün gerçekleşen olayda Dalaman Açık Ceza İnfaz kurumunda görevli başgardiyan Nimet Barik arabasının farlarını açık bıraktığı gerekçesi ile Mümtaz Y. tarafından Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde bıçaklandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

M.Y.’nin eski bir hükümlü olduğu ileri sürüldü, bıçaklama sebebinin ne olduğuna dair edinilmiş iddialar tam olarak yürütülen soruşturma sonunda ortaya çıkacak.

Mümtaz Y. aracıyla seyir halinde iken,  markete giren infaz koruma baş memuru Nimet Barik’e iddiaya göre uzun farlarını açık bırakmasının sebebinin ne olduğu sordu ve ardından çıkan tartışmasının kavgaya dönüşmesiyle Mümtaz Y., başgardiyanı göğsünden ve kollarından yaralayarak olay yerine terk etti.

Ağır yaralanması sonucunda İnfaz koruma baş memuru kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Yaşanan olay sonrasında Mümtaz Y. Menteşe ilçesindeki Orgeneral Mustafa Muğlalı İş Hanı’nda berberde traş olurken polisler tarafından yürütülen çalışma sonucunda yakalandı. Polisler tarafından göz altına alınan Mümtaz Y. “Bıçakla yaraladığım kişinin öldüğünü şimdi sizden öğrendim” dedi. Mümtaz Y. Köyceğiz Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilirdi.

Ceza İnfaz Kurumları Personeli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, gerçekleştirilen saldırıyı kınarken, yaşamını yitiren Nimet Barik’in naaşının defnedilmek üzere Memleket’i Muş’a gönderildiği açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads