• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hükümlü ve Tutuklulara Yönelik İlk Meslek Okulu Tamamlandı

Hükümlü ve Tutuklulara Yönelik İlk Meslek Okulu Tamamlandı

Adalet Bakanlığı, Hükümlü ve tutuklulara yönelik mesleki eğitim çalışmalarında önemli bir çalışmaya imza attı.

Adalet Bakanlığı ile Milli eğitim Bakanlığı arasında 09.03.2020 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren Eğitim Öğretim İş Birliği Protokolü kapsamında yer alan okullaşma hedefinin ilk aşaması Ankara’da gerçekleşti ve ülkemizin hükümlü ve tutuklulara yönelik ilk meslek okulunun yapımı Ankara Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde tamamlandı.

Protokol uyarınca mesleki eğitim merkezlerinin açılması ve kurumların mesleki eğitim merkezleriyle iş birliği içinde çalışması gündemiyle Ankara’da toplanan Merkez Yürütme Kurulu ilk toplantısında önemli kararlar aldı. Buna göre, “Sincan Adalet Meslek Eğitim Merkezi” adıyla hizmet verecek okula Kampüs içerisinde bulunan ceza infaz kurumlarından kayıt olan hükümlü ve tutuklular kurumlardaki işyurdu atölyelerinde eğitimlerine devam edebilecek. Bu okul dışında hali hazırda iş başında meslek eğitim çalışmaları devam eden 72 işyurdu müdürlüğü de mahallinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki eğitim merkezleriyle eşleştirilerek eğitim çalışmalarında iş birliği yapacak. Ayrıca 2021-2022 eğitim öğretim yılı sonuna kadar Ülke genelinde 22 kurumda daha müstakil mesleki eğitim merkezi açılması da alınan kararlar arasında.

Merkez Yürütme Kurulu birinci toplantısına; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftci, Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol, İşyurtları Kurumu adına Tetkik Hâkimi Fettah Çavuş, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve İyileştirme Daire Başkanı Çelebi Yılmaz ile Milli eğitim Bakanlığı temsilcileri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads