Hukuk Haberleri
HSK’dan Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları İçin Duyuru
Sosyal Medyada Paylaş

HSK’dan Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları İçin Duyuru

Hakimler ve Savcılar Kurulu, 9. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları ile 14. Dönem İdari Yargı Hâkim Adaylarına İlişkin Duyuru Yayınladı…

İşte o duyuru;

9. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları ile 14. Dönem İdari Yargı Hâkim Adaylarının mesleğe kabulleri, Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından değerlendirme aşamasında olup, mesleğe kabullerinin yapılması halinde, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından kura kararnamesinde değerlendirilmek üzere, adayların varsa mazeretlerini, aşağıda bulunan link üzerinden T.C. kimlik numarası ile sicil numaralarını girerek 15 Şubat 2021 Pazartesi günü mesai bitimine kadar göndermeleri gerekmektedir. Mazeretlerine dayanak belge (eş görev belgesi, sağlık kurulu raporu) göndermek isteyenlerin, taleplerini link üzerinden gönderdikten sonra, dayanak belgelerini ayrıca bir dilekçeyle adalet komisyonları veya Cumhuriyet başsavcılıkları aracılığıyla Genel Sekreterliğimize (Kararname Bürosuna) göndermeleri gerekmektedir.

 

Ayrıca idari yargı hâkim adaylarından vergi mahkemesi üyeliği için vergi torbasında kuraya katılmak isteyenler ile Danıştay Tetkik Hâkimi olarak atanmak isteyenlerin de aşağıda belirtilen link üzerinden taleplerini göndermeleri gerekmektedir.

 

Adaylardan; eşi hâkim veya Cumhuriyet savcısı adayı olan ya da eşi hâlen hâkim veya Cumhuriyet savcısı olarak görev yapanların, bu durumlarını mazeret gerekçesinde eşlerinin dönemlerini ve sicil numaralarını da belirtmek suretiyle göndermeleri önem arz etmektedir. Hâlen görev yapmakta olan hâkim veya Cumhuriyet savcılarının, aday olan eşlerinin talep gönderecek olması nedeniyle kendilerinin ayrıca talep göndermelerine gerek bulunmamaktadır.

Saygıyla duyurulur.

Talep Göndermek İçin Tıklayınız…

ads

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2019 Adalet Medya.net