• DOLAR
  $1.894,67
 • EURO
  $0,3677
 • ALTIN
  $24.097,56
 • BIST
  $61,32
HSK’dan Son Dakika Müstemir Yetkiler Kararnamesi: 3 Bin Hakimin Yeni Görev Yeri Belli Oldu

HSK’dan Son Dakika Müstemir Yetkiler Kararnamesi: 3 Bin Hakimin Yeni Görev Yeri Belli Oldu

Binlerce Hakim ve Savcının Beklediği HSK Yetki Kararnamesi Yayınlandı

HSK’nın SON DAKİKA Yayınlamış olduğu Yetki Kararnamesi Tam Liste ADALETMEDYA.NET’ ‘ te

Merakla beklenen HSK Yetki Kararnamesi yayınlandı, böylece görev yerleri değişen hakim ve savcıların yeni görev yerleri belli olmuş oldu.

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun yayınladığı Yaz Kararnamesi ile 3 bin 358 adli 364 idari olmak üzere 3 bin 722 yargı mensubu hakim ve savcının görev yerleri değişmişti.

Yargı teşkilatının sabırsızlıkla beklediği Yetki Kararnamesi ile görev yerleri değişen hakim ve savcıların adliyelerdeki yetkileri belirlenecekti ve an itibariyle Yetki Kararnamesi yayınlanmış bulunmaktadır.

HSK Yetki Kararnamesi’nin tam listesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

Hakim ve Savcılar Kurulu Açıklaması:

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, adli yargı 1. bölge hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi, yeniden inceleme ve tevziye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları, müstemir yetki takvimine uygun olarak 10/07/2019 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmış olup, EK-1’de ilân edilmiştir.

Bölge adliye mahkemeleri ile adli yargı 2, 3, 4 ve 5. bölge hâkimlerinin müstemir yetkileri, takvime uygun olarak 17/07/2019 tarihinde ilan edilmesi plânlanmaktadır.

6087 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme ve itiraz talebinde bulunacak meslektaşlarımızın, taleplerini takvime uygun olarak 19/07/2019 Cuma günü mesai bitimine kadar EK-2’de gösterildiği şekilde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranını kullanarak ve talep türünü yeniden inceleme ise Yeniden İnceleme Talebi”, yeniden inceleme talebi reddedilen meslektaşlarımızın ise “İtiraz Talebi” şeklinde seçtikten sonra yapmaları gerekmektedir.

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur.

HSK Yetki Kararnamesi’nin tam listesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Talep Gönderme Yöntemi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads