• DOLAR
  $1.890,4200
 • EURO
  $0,5819
 • ALTIN
  $31.664,9000
 • BIST
  $120,5000
Hemşirelere ‘Ben Salağım’ Yazdıran Başhekim Görevden Alındı

Hemşirelere ‘Ben Salağım’ Yazdıran Başhekim Görevden Alındı

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekim Ayşegül Alkan servis kontrolleri sırasında hemşireler Merve Şahiner Çalışkan ve Ayşe Yetkin’in görev yerlerinde olmadığını gördü. Buna çok sinirlenen Başhekim Alkan, diğer birim müdürlerinin de bulunduğu bir odada herkesin içinde azarladı. Bununla da yetinmeyip iki hemşireden görev yeri terk cezası olarak A-4 kâğıdına 500 kere, ‘Ben salağım servisimden başka servise gittim’ yazmalarını ve kendisine getirmesini istedi.

Hemşireler Merve Şahiner Çalışkan ve Ayşe Yetkin’in görev yerlerini terk etmediklerini söyleyerek Başhekim Alkan’ın “Ben salağım, servisimden başka servise gittim” yazısını yazmaya karşı çıktılar. Yasa gereği resmi disiplin yönetmeliğinin uygulanmasını istediler. Başhekim Alkan tarafından kabul görmedi. Çalışkan ve Yetkin, A-4 kâğıdına 500 kere ‘Ben salağım servisimden başka servise gittim’ yazdı. İki hemşire Çalışkan ve Yetkin, 7 sayfalık metni ‘Başhekimin ısrarı ile kaleme alınmıştır’ diyerek not düştüler.

Yaşana olayın ardından İki hemşire mobbinge uğradıklarını belirterek başhekim hakkında İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikâyette bulundu. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü iddialarla ilgili geniş kapsamlı inceleme başlattı. Olayın Sağlık Bakanlığına kadar ulaşmasının ardından Bakanlık da duruma el koydu. Başhekim Alkan hakkında çift yönlü soruşturma başlatıldı. Alkan’ın açığa alınması bekleniyor.

GÖREVDEN ALINDI

Son dakika haberine göre başhekim Ayşegül Alkan’ın görevden alındığı öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ayşegül Alkan’ın görevine son verildiğini bildirdi.

Bakan Koca, yaptığı yazılı açıklamada, “Görev yerinden ayrıldığı gerekçesiyle iki hemşiremize başhekim tarafından verildiği ileri sürülen cezai uygulamanın kabul edilmesi mümkün değildir” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız