• DOLAR
  $1.227,69
 • EURO
  $0,379
 • ALTIN
  $16.824,07
 • BIST
  $76,59
Hayvana Eziyet Tartışmasındaki Komşusundan Hakaret Davasından Kazandığı 600 Kilo Kedi-Köpek Mamasını Dağıttı

Hayvana Eziyet Tartışmasındaki Komşusundan Hakaret Davasından Kazandığı 600 Kilo Kedi-Köpek Mamasını Dağıttı

Antalya’da avukat Seray Yörük, yan binada ki komşusunu hayvana eziyet ettiği için uyardı, ancak hiç beklemediği tepkiyle karşı karşıya geldi. Köpeğe vurduğu için tartıştığı komşusu tarafından hakaret ve tehditlere uğrayan Yörük, şikayetçi oldu taraflar soluğu karakolda aldı. Dosyanın savcılık aşamasında hayvana kötü muameleden takipsizlik kararı verildi ancak, ortadaki hakaret suçundan dosya uzlaşmaya gitti.

 

Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Üyesi avukat Seray Yörük, komşusuyla uzlaşmayı 3 bin lira değerinde 600 kilo kedi ve köpek maması alması karşılığında kabul etti.

 

Antalya’da avukat Seray Yörük, komşusundan hakaret davası sonucu kazandığı 3 bin lira değerindeki 600 kilogram kedi ve köpek mamasının dağıtımını tamamladı. Yörük, amacının farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek, “Şahsın hayvana kötü muameleden dava açılıp ceza almasını isterdim” dedi.

 

Açıklamasında ayrıca “Savcılık aşamasında hayvana kötü muameleden takipsizlik kararı verdi. Dosya sadece hakaret suçundan dolayı uzlaşmaya gitti. Uzlaşmayı kabul ettim. Bir hayvansever olmam nedeniyle mama bağışı karşılığında uzlaşmayı kabul ettim. Şahısta gerekeni yaptı. 15’er kilodan 40 paket kedi ve köpek aması alındı. 600 kiloya yakın mama ve 3 bin lira değeri var. Şahsın hayvana kötü muameleden dava açılıp ceza almasını isterdim” diyen Seray Yörük, “Elimizdeki mevcut durumda şahıs korundu. Bir ceza verilecekse kendisine bu yaptırımın olmasını istedik. Burada amacım farkındalık oluşturmaktı. Sokaklar hayvanlarla dolu, bu hayvanlar zor şartlarda yaşıyor. Elimden geldiği kadar bir nebzede olsa onlara dokunup yardım etmek istedim. Şahsın da böyle bir ceza almak aklına gelmemiştir. İnşallah algısı değişmiştir” dedi. Antalya Barosunda mamaları teslim aldığını kaydeden Yörük, “Mamaları birçok hayvansevere dağıttık. İstanbul’a bile mama alan oldu. Umarım bu olay ders niteliğinde olmuş ve farkındalık oluşturabilmişizdir” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads