• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hakime Sinirlenen Katip, Sosyal Medyada Terör Estirdi

Hakime Sinirlenen Katip, Sosyal Medyada Terör Estirdi

İstanbul Adliyesinde zabıt katibi olarak görev yapan Ziya G. mahkeme heyetinin keşfe gideceği sırada mahkemede olmaması nedeni ile hakimi H.A tarafından hakkında tutanak tutulması sonucunda öfkesine yenik düşerek hakimin flash belleğinde bulunan özel fotoğraflarını ve kişisel bilgilerini kullanarak hakim H.A adına sahte bir sosyal medya hesabı açtı ve yeni bir hat çıkardı.

 


Kâtibin kendi hâkimine görülmemiş bir tuzak hazırladığı ortaya çıktı. Yanında çalıştığı hâkimin adına sosyal medya hesapları açan kâtip, hâkim ve ailesine ait özel fotoğrafları paylaşıp hakaret içerikli sözler yayınladı. Ardından ise kimliğini çalıp gizlice hat çıkardı. Kâtip hakkında çeşitli suçlardan 27 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Hakime ait ve ailesinin de bulunduğu fotoğrafları sahte hesaptan paylaşarak ‘Zengin avukatlardan yolumu buluyorum. Bebek gibisin yavrum maşallah‘ gibi çirkin yazışmalarda bulundu.

 

Yaptıklarına dahasını da ekleyerek Hakim adına çıkartmış olduğu hatla İstanbul Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve yine İstanbul Adliyesi’nde görevli bulunan hakimlerin suç işlediğine yönelik suçlamalarda bulunarak jandarmaya ihbarlarda bulundu.

Hattın faturasını ödememesi katibi ele verdi ve Hakim H.A. hakkında takip başlatılınca Ziya G.’nin yaptıkları ortaya çıktı. 

Yargılamasına başlanan katip tüm suçlamaları red etti ancak mesai arkadaşları hakimin kişisel verilerini ele geçirdiğine tanıklık ettiler.

TUTANAK TUTTU DİYE SİNİRLENMİŞ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Ziya G. hakkında çeşitli suçlardan iddianame düzenlendi. İddianamede yaşanan olay şöyle anlatıldı: Ziya G. olay tarihinde hâkim H.A.’nın yanında zabıt kâtibi olarak görev yapıyordu. Keşfe gidileceği sırada Ziya G.’nin mahkemede olmamasından dolayı H.A. şüpheli hakkında tutanak tuttu. Bu duruma sinirlenen Ziya G. ise bilişim sistemlerine aşina olmayan hâkiminin flaş bellekte bulunan özel fotoğraflarını ve üzerinde bulunan mal varlığı bilgilerini çaldı.

HESAP AÇIP FOTOĞRAFLARINI YAYINLADI

Hakim adına sosyal medyadan hesap açan Ziya G. hakime ait ailevi düğün ve nikah törenlerinin fotoğraflarını buradan yayınlayarak bu profil üzerinden küçük düşürücü nitelikte ‘Zengin avukatlardan yolumu buluyorum. Bebek gibisin yavrum maşallah’ gibi yazışmalarda bulundu.

ÜZERİNE HAT ÇIKARIP BAŞKA HÂKİMLERİ İHBAR ETMİŞ

Öfkesinden çılgına dönen genç adam yaptıklarıyla yetinmeyerek kimliğini çaldığı hâkim adına hat çıkartarak İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na çeşitli ihbarlarda bulundu. İhbarlar arasında o dönem İstanbul Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve yine İstanbul Adliyesi’nde görevli bulunan hâkimlerin suç işlediğine yönelik ithamlarda bulundu.

FATURALARI ÖDEMEYİNCE AÇIĞA ÇIKTI

Hâkimin üzerine aldığı hattın faturalarını ödemeyince H.A. hakkında takip yapılması sonucu Ziya G.’nin yaptıkları ortaya çıktı. Hakkında düzenlenen iddianameyle Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkan genç adam üzerine atılı suçlamaları reddetse de aynı kalemde çalıştığı iş arkadaşları Ziya G.’nin hâkimin kişisel verilerini ele geçirdiğine tanıklık etti.

27 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Ziya G., hakim H.A.’nın şikayeti üzerine ‘Bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girme ve orada kalma’, ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’, ‘Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek’, ‘Sahte özel belgeyi bilerek kullanma’, ‘İftira’, ‘Özel hayata ilişkin görüntüleri ifşa etmek’, ‘Dolandırıcılık’, ‘Hakaret’ ve ‘Sesli yazılı ve görüntülü ileti ile hakaret’ suçları kapsamında 27 yıl hapis istemiyle yargılanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads