• DOLAR
  $2.065,1
 • EURO
  $0,433
 • ALTIN
  $30.069,15
 • BIST
  $72,1
Av. Ender KARATAŞ
Av. Ender KARATAŞ
mail.gizlidir_@adaletmedya.net
Günümüz Rusya’sında Alacak Tahsili
 • 14 Kasım 2019 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • +
 • -

2020’ye yaklaşırken Rusyada ,ekonomik krizinde etkisiyle şirketler arasındaki  ödeme balansları negatif olarak gelişmekte, alacaklı şirketler ise sorumluluklarını yerine getirmelerine rağmen paralarını tahsil edememektedirler.

Rusya Federasyonu Mahkemeleri bir çok alacak davası ile arşivlerini doldurmaya devam etmektedir.Maalesef Mahkemeler her alacaklı nın açtığı alacak davasını,alacaklı tarafın lehine sonuçlandırmamaktadır.

Bu durumun genel nedeni olarak ortaya çıkan;  Anlaşmaların doğru yapılamaması,yerine getirilen taahütlerin gerektiği gibi belgesinin olmaması,şirket yöneticilerinin hukuksal terimleri anlayamamasıdır.

Bu bağlamda Rusya Federasyonun da çalışan şirket ve şahıslar için bir kaç faydalı tavsiye de bulunmak sanırım yararlı olacaktır;

1-Alacaklarınızın tahsili için kanun dışı yöntemler kullanmayı denemeyiniz ve bunu önerenleri  kesinlikle dinlemeyiniz.İçinde bulunacağız bu tarzda girişimler hakkınızda  Rusya Federasyonu ceza kanunun 330,163 maddeleri başta olmak bir çok ağır ceza ile karşı karşıya gelmenize neden olabilir.

2-Yapacağınız sözleşmelerde ,itilaf durumlarında nasıl çözüm getirileceği ile ilgili bölümleri çok dikkatli inceleyerek anlamaya çalışınız.

3-Anlaşmada bahsi geçen ve işin yapıldığını kanıtlayan belgeleri tam olarak anlayarak,daha işin devam ettiği tarihlerde bu belgeleri eksiksiz olarak tamamlayıp iş sonuna kadar saklanmasına özen gösteriniz.

4-Alaşmaların ve anlaşmada bahsi geçen evrakların imza yetkisi olan şahıslar tarafından imzalandığından mutlaka emin olmalısınız.

5-Anlaşmada bahsi geçen dönemlerde ve mümkün olan her durumda karşı taraf ile imzalı ve mühürlü hesap mutabakatı yapmaktan çekinmeyiniz bu sizin kanuni hak ve sorumluluklarınız dahilindedir…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

AdaletMedya İnstagram Hesabımız
ads