• DOLAR
  $1.982,4100
 • EURO
  $0,5842
 • ALTIN
  $32.000,2800
 • BIST
  $117,9100
Genç Avukatlara Önemli Tavsiyeler

Genç Avukatlara Önemli Tavsiyeler

Genç Hukukçulara Başarıyı Getirecek Öneriler

Günümüz Türkiye’sinde Hukuk Fakülteleri’nin artışına bağlı olarak avukat sayısında da normal standartlarının çok üzerine çıkmış durumdayız. Peki bu meslekte diğer meslektaşlara göre daha başarılı olmak için ne yapmalıyız ?

 

Eğitim Faaliyetlerinizi Artırın ve Kendinizi Geliştirin

Öncelikle Hukuk Fakültesi’nden mezun olmanız asla yeterli gelmemelidir. Çünkü herkes zaten Hukuk Fakültesi mezunudur. Başarılı bir avukat, eğitim hayatını her zaman bir üst basamağa çıkarmayı hedeflemiştir. Uzmanlık alanınızı belirleyerek, o dalda yüksek lisans ve doktora eğitim programlarını inceleyerek, sizin için en uygun branşta muhakkak bir eğitim alarak, kendinizi ileri bir noktaya taşımalısınız.

Araştırmayı Bırakmayın

Bir avukatın dosya üzerinde inceleme yapması, emsal kararları ve güncel mevzuatları araştırması bu mesleğin gerekliliklerinden biridir. Çünkü zamanla kanun ve yasalarda da haliyle değişikliğe gidilmekte olduğundan dolayı hukuki bilginizi sürekli güncellemeye ve araştırmalarınıza özen gösterin.

 

İletişim Yeteneğinizi Güçlendirin

Bireyleri anlamak ve sorunlarına çözüm bulmak için iletişim yeteneğinizi en etkin biçimde kullanmak elzemdir. Yanısıra etkili bir konuşma yapan, insanlar için her zaman daha etkileyici gelmiştir. Bu noktada müvekil adaylarınız ile görüşmelerinizin nasıl geçtiği son derece önemlidir. Onlarla daha iyi bir iletişim yolu bulmanız için kişisel gelişim ve iletişim konulu kitaplara zaman ayırmalısınız. Unutmayın ki  avukatın bir sözü bazen bir kişiyi ipe götürürken, bazen de doğru zaman ve doğru yerde kullanmış olduğunuz bir söz, o kişiyi ipten alabilecektir.

Bir Dilekçe İle Dava Kazanabilir yada Kaybedebilirsiniz

Avukatlar meslek icabı sürekli talep, itiraz vb. bir çok alanda yazmış oldukları metinler ile sundukları dosyada hakimin taktirine göre dosyada ilerleyiş katederler. Durumu ifade etme konusunda yazmış olduğunuz o dilekçeler, dosyanın bir sonraki aşaması için önem arzeder.  Hatalı yazılan bir dilekçe aleyhinize sonuçlanabilecek bir dava dosyasıyla karşılanmanıza sebebiyet verebilecekken, etkili ve can alıcı bir dilekçe taleplerinizin kabulü yönünde karar verilmesini sağlayabilir.  izmir avukat

Yabancı Dilinizi Geliştirin

Özellikle evrensel dil İngilizce’yi kavramak ve anlamak, sizin mesleki kariyerinizi bir anda uluslararası alanda çalışan bir avukat konumuna taşıyabilir. Siz isterseniz her zaman yeterli vakit vardır. Bahaneler ardına saklanmayın ve boş vakitlerinizi yabancı dil eğitimine ayırarak kendini daha iyi bir seviyeye getirmelisiniz. Ankara, İstanbul ve İzmir Avukat gibi büyük şehirlerde yabancı dil eğitim olanakları fazla olduğu bilinse de , daha küçük şehirlerdeki avukatlarda online eğitimler vs. ile yabancı dile ağırlık verebilirler.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız