• DOLAR
  $1.981,6400
 • EURO
  $0,5997
 • ALTIN
  $32.196,7600
 • BIST
  $123,5100
Dur İhtarına Uymayan Alkollü Avukat Ortalığı Birbirine Kattı

Dur İhtarına Uymayan Alkollü Avukat Ortalığı Birbirine Kattı

Antalya’da polisin ‘dur’ ihtarına uymayan sürücü, içerisinde eşi, bebeği ve bakıcının bulunduğu aracıyla ortalığı adeta birbirine kattı. Avukat olduğu öğrenilen ve polisi uzun süre boyunca arkasından sürükleyen sürücü, yaklaşık 20 dakikalık kovalamacanın ardından yakalandı. Kelepçelenen avukat, “Polisin neden kaçtın?” sorusuna, “Alkollüydüm, kaçtım” dedi. Sürücünün eşi de, polise uzun süre zorluk çıkardı. Sürücünün daha önce birçok kez alkollü araç kullanmaktan ehliyetine 2026 yılına kadar el konulduğu öğrenilirken, sürücü ve eşine çok sayıda ihlalden cezai işlem uygulandı.

Olay, dün saat 22.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Meltem Mahallesi’nde yaşandı. Avukat olduğu öğrenilen E.Y.D., 34 MLS 74 plakalı cipiyle yanına eşi B.D., bebekleri ve bakıcılarını alarak sokağa çıktı. Polis ekiplerinin Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı üzerindeki kontrol noktasında durdurmak istediği, E.Y.D., ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçtı. Polis ekipleri plakasını aldığı cipi takip etmeye başladı. Yaklaşık 5 kilometrelik kovalamacanın ardından E.Y.D.’nin kullandığı cip, yakaladı. Cipinden indirilen E.Y.D., polis tarafından kelepçelendi.

‘ALKOL UYGULAMASINDAN KAÇIYORDUM’

Polis ekiplerinin ‘neden kaçıyorsun’ sorusuna E.Y.D., ‘Alkol uygulamasından kaçıyorum. Alkollüyüm ben tamam’ cevabı verdi. E.Y.D., ardından ekipler tarafından polis otosuna bindirilerek sağlık kontrolüne götürüldü. Eşinin gözaltına alındığını gören B.D. ise, polisleri uzun süre uğraştırdı. B.D., eşine bebeğinin gözü önünde kötü muamele uygulandığını söyleyerek, polislere hakaretlerde bulundu.

‘EKİP ARACININ KAZA YAPMASINA SEBEP OLDUN

Ekip otosuna bindirilen E.Y.D. ile bir polis memuru arasında ilginç diyaloglar yaşandı. ‘Dur’ ihtarına uymayarak kaçan ve ekipler tarafından yakalanan E.Y.D., özgürlüğünün kısıtlandığını söyledi. Polis memuruna, “Bana neden ters kelepçe yapıyorsunuz? Benim suçum mu var?” diyen E.Y.D.’ye, polis memuru ise “Benden kaçarsan senin özgürlüğünü kısıtlarım. Sen 2 tane trafik polisinin kaza yapmasına, bir ekip arabasının kaza yapmasına sebep oldun. Daha ne yapacaksın? Kaçıp yakalandıysan, sonucuna katlanacaksın. Devletin arabasına niye vuruyorsun? Vurmayacaksın, bekleyeceksin” diye cevap verdi.

VİDEO’lu HABER

EHLİYETİNE ALKOLLÜ ARAÇ SÜRMEKTEN 2026’YA KADAR EL KONULMUŞ

Öte yandan E. Y. D.’nin daha önce birçok kez alkollü araç kullanmaktan ehliyetine 2026 yılına kadar el konulduğu öğrenildi. Polis merkezine götürülen sürücü E. Y. D. ve B. D.’ye, sokağa çıkma kısıtlaması ihlali, ters yönden araç kullanmak, tehlikeli araç kullanmak, dur ihtarına uymamak, ehliyetsiz araç kullanma, maske takmamak, polise mukavemette bulunmak suçlarından işlem yapılacağı bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Alkollü Avukat

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız