• DOLAR
  $1.912,4500
 • EURO
  $0,5781
 • ALTIN
  $31.360,0000
 • BIST
  $117,2100
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Türbanlı Hakim” Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Türbanlı Hakim” Açıklaması

Eski Devlet ve Kültür Bakanı ve CHP eski milletvekili Fikri Sağlar, Halk TV’de Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Sözüm Var’ programına konuk oldu. Programda 28 Şubat olayları tartışılırken, Fikri Sağlar’ın kullandığı ifadeler tepki çekti. Konuşmasını başörtüsüne getiren Sağlar, “Kendimden söylemek istiyorum. Ben yargılandığım zaman, türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var” diyerek skandal ifadelere yer vermişti.

ERDOĞAN’DAN SERT TEPKİ!

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, Eski CHP Milletvekili Fikri Sağlar’ın skandal başörtüsü açıklamasına ilişkin soruya şöyle cevap verdi; ‘Bu zat artık bu çağda yaşamıyor çok gerilerde kaldı. Ne yazık ki CHP zihniyetinin faşizan anlayışının yansımasıdır. Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz işte başörtülü birkaç kişiyi yanlarında adeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor, geçti o işler. İnsanların başörtüsüyle uğraşmanın anlamı yok ve burada da hakim, savcı, polis, bu ülkenin her kurumunda bunları görecekler.’ dedi.

 

Fikri Sağlar’ın “türbanlı hakimler”le ilgili sözlerine AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten de  tepki geldi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sağlar’ın sözlerini “2020 yılının son faşist saldırısı” diye niteleyen Çelik, “CHP’li Fikri Sağlar’ın “türbanlı hakimin adil olacağından kuşkuluyum” ifadesi tam bir bölücülük örneğidir; kendi deyimi ile lafını iade edersek “ideolojiktir” ve “militanca”dır! Demokrasi ve hukuk düşmanı barbar bir zihniyettir. Adaleti ve insanlığı tehdit eden kılık kıyafet değil bu faşist zihniyettir. Türbanlı bir hakimin adil olamayacağı görüşü barbarca ve nefret suçu içeren bir yaklaşımdır, şiddetle kınıyoruz…” ifadelerini kullandı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li eski bakan ve milletvekili Fikri Sağlar’ın türbanla ilgili açıklamaları üzerine sorulan, “Böyle bir durumda siz aynı düşünceyi paylaşır mısınız? Nasıl yorumlarsınız?” sorusuna yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Nasıl paylaşırım arkadaşlar? Ya çağın neresindeyiz biz ya? Kişi başörtüsü takar takmaz o onun tercihidir. Adalet dağıttığı süre içinde hiçbir sorunum yok” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads
– Resmi Twitter Hesabımız