• DOLAR
  $2.065,1
 • EURO
  $0,433
 • ALTIN
  $30.069,15
 • BIST
  $72,1
Ceren’in Katiline Ağırlaştırılmış Müebbet.!

Ceren’in Katiline Ağırlaştırılmış Müebbet.!

Ceren’in katiline indirim uygulanmadı. 2. kez hakim karşısına çıkan Özgür Arduç’a, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Ordu’da balerin Ceren Özdemir’i kalbinden bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç, 2. kez hakim karşısına çıktı.

İlk kez 23 Aralık 2019 tarihinde hakim karşısına çıkan Arduç, daha önce 2 kere tecavüze uğradığını, intikam almak için suç işlediğini ve akıl sağlığının yerinde olmadığını söylemişti.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET ALDI

Davada mahkeme heyeti, herhangi bir indirim uygulamadı. Arduç, canavarca hisle kasten öldürmek suçundan, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 

CEREN’İN AİLESİ ADLİYEDE

Kadın platformu üyelerinin de katılarak destek verdiği duruşmaya, Ceren Özdemir’in annesi Güfer, baba Yılmaz, ablası Gizem, akrabaları ve çok sayıda avukat katıldı.

İLK İFADELERİ KAN DONDURMUŞTU

İlk kez 23 Aralık tarihinde hakim karşısına çıkan katil Arduç, adliyede verdiği ifadesinde, “Daha önce bir ilde tecavüze uğradım. Bunu kimseye söyleyemediğim için İstanbul’a gittim. Orada 3 kişi bana yatacak yerimin olmadığından yardım edeceklerini söyledi ve onlar da tecavüz etti. Sonrasında insanlara karşı kin ve nefret duydum. Bütün kötülükleri insanlardan intikam almak için yaptım. Tecavüz hariç bütün suçları işlemek istedim. Kedileri ve köpekleri trenin önüne atarak öldürdüm. 2005 yılında Dinçer Akçevre’yi sebepsiz yere bıçakladım ve öldürmek istedim. Hırsızlık yapıp başkalarının üzerine attım. İnsanlara kötülük yapmak için her şeyi düşündüm” demişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

+ AdaletMedya İnstagram Hesabımızı Takip Edin
ads